Sinan Oğan'ın toplantısına saldırı: 2 polis yaralı

MHP genel başkan adayı Sinan Oğan'ın toplantısına saldırı yapıldı.
Konuyla ilgil sosyal medya hesabından açıklama yapan Sinan Oğan, "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı... Saldırıyı B. Bozdağ, Vali, E. Müdürü ve S. Durmaz ortak planladı." ifadelerine yer verdi.

MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın 'Hayırlı Anadolu Yürüyüşü' programları kapsamında geldiği Yozgat'ta konuşma yapacağı salon önünde arbede çıktı. Konuşma öncesi burada toplanan MHP'li grupla, Sinan Oğan taraftarları, karşılıklı atılan sloganların ardından birbirine girdi. Kavgayı ayırmak için araya giren polisler sopa ve yumrduk darbelerine maruz kaldı. Yaralanan 2 polis hastaneye götürüldü.
Olay, Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonu önünde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Sinan Oğan, özel bir minibüsle, konuşma yapacağı salonun önüne geldi. Oğan araçtan inmek üzereyken, taraftarları ‘Bozkurt Sinan’, toplanan MHP’li gençler ise ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ sloganı atmaya başladı. Bu sırada ‘torpil’ denilen küçük çaplı ses bombaları patlamaya başladı. Gerginlik büyürken, gruptakiler arasında, sopaların da kullandığı, kavga çıktı. Kavgayı ayırmak isterken araya giren sivil polislerden 2’si, aldıkları yumruk darbeleri sonucu yere yığıldı. Hafif yaralanan polisler, ambulans ile hastaneye kaldırıldı.
Salon önünde daha önce güvenlik tedbiri alan Çevik Kuvvet’in müdahalesi sonucu kavga daha fazla büyümeden engellendi. Karşılıklı sloganların devam ettiği salon önünde polis MHP’lileri uzaklaştırmak için biber gazı sıktı. Rüzgarın ters esmesi sonucu gazdan daha çok polisler etkilendi.

“ARAMIZDA ÇAĞRI TÜRKEŞ HANIMEFENDİ DE VAR”

Olaylar yatıştıktan sonra Sinan Oğan salona geçerek konuşmasına başladı. Oğan, kendisinin Iğdır doğumlu olmasına rağmen Yozgat’tan evli olduğunu belirtti.

Oğan, “Alparslan Türkeş de Yozgatlı olmamasına rağmen, Yozgat milletvekilliği yapmıştı. Bugün de buraya Alparslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş hanımefendi ile buraya geldik. Kendisi de salondadır. Türk milliyetçiliğinin beşiği olan Yozgat, cennet mekan Başbuğumuzu milletvekili seçmiş, doğum yeri burası olmasa da Başbuğumuza diğer 81 vilayet gibi ev sahipliği yapmıştır. Bugün aramızda Başbuğumuzun emaneti Çağrı Türkeş hanımefendi de var. Ülkenin kötü gidişatına hayır diyen vatan evlatları aramızda. Tüm ülkeyi geziyoruz. Benim için iki ilin son derece önemi vardır. Bir, doğduğum Iğdır, bir de damadı olduğum Yozgat’tır. Maalesef ki Yozgat’ın misafirperverliğine, Yozgat’ın ülkücü ahlak ve edebine sığmayacak davranışla biraz önce karşı karşıya kaldık” dedi.

Bu sırada salondaki bir kişi, “Onlar Yozgatlı değil çakal” diye bağırdı.

Sinan Oğan konuşmasının devamında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç ve Emniyet müdürüne eleştirilerde bulunarak, “Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç Bekir Bozdağ’ın peşinde dolanacağına, emniyet müdürü ile burada tedbir alsaydı, bu olaylar yaşanmazdı” dedi.

SİNAN OĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Konuyla ilgil sosyal medya hesabından açıklama yapan Sinan Oğan, şunları kaydetti:

"Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı şimdi de silahlı saldırı... Saldırıyı B. Bozdağ, Vali, E. Müdürü ve S. Durmaz ortak planladı.
Saldırının amacı ülkücüler arasına kan davası sokarak Hayırcı Türk milliyetçilerini sandığa gitmekten vazgeçirmek. Bu oyuna gelmeyeyeceğiz!

Yozgat emniyetinde saldırı istihbaratı olduğu halde yeterli tedbir aldırılmadı. Vali Kemal Yurtnaç ve Emniyet müdürü bilgi sahibiydi.
Devlet desteğinde Hayırcılara saldırıların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu diktatörlük kurulma çabası değil de nedir?

Konferansın yapılacağı bina etrafında görevini yapmaya çalışan az sayıdaki polise teşekkür ederim. Yaralanan polisimize geçmiş olsun.

Yozgat Valisi ve Emniyet müdürü evet kampanyası yürüten bakanların peşine takılıp siyasi taklalar atacağına işini yapsın.
Bu saldırının hedefi Sinan Oğan değil Hayır diyenlerdir. Bu saldırının hedefi Türk demokrasisidir.

Gittiği kreşte bile arkadaşlarına Bozkurt yapmayı öğreten, saldırı sırasında araçtaki 7 yaşındaki kızımın bir damla göz yaşına değmezsiniz

Eyyy @ahmethc Hayır dediğimiz için Bozok diyarında da saldırıya uğradık. Cesaretinizi toplayıp ne zaman mikrofon uzatacaksınız?
Saldırı istihbaratı Emniyet müdüründe, Vali'de ve Hollandalı Bekir'de vardı. Bu saldırı videosunda polis önlemi görüyor musunuz?

Saldırı istihbaratı alındığı halde tedbir almayıp saldırıya göz yuman Yozgat Valisi, emniyet müdürü ve Hollandalı Bekir suç ortağıdır.
Yeterli tedbir alınmayarak saldırganların saldırısına adeta göz yumulmuştur. Saldırı tarafımızdan püskürtüldükten sonra çevik devreye girdi.

Aracımıza yapılan saldırıda saldırganların silahlı olduğunu net bir şekilde ben gördüm. Geri püskürtülünce silah kullanamadılar.
Hükümet Hayır çıkacağını artık net bir şekilde görüyor. Kan döktürerek olayların büyümesi ve referandum erteletilmeye çalışılıyor.

Bu karanlık emellere meydan vermeyeceğiz. Sükunetimizi koruyacağız ve Allahın izniyle de Hayır'ı çıkartacağız...
Bu karanlık plan Hollandalı Bekir'in onayı ve maalesef ki taşeronluğa soyunanların desteği ile hayata geçirilmek isteniyor..."


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ