Selvi: Akşener kaçtıkça Bahçeli ve Erdoğan ısrarla takip edecekler

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin İyi Parti Genel Başkanı Akşener’e yönelik yaptığı “Evine dön” çağrısıyla ilgili ısrarının süreceğini öne sürdü.


“Belli ki Akşener kaçtıkça Bahçeli ve Erdoğan ısrarla takip etmeye devam edecekler” yorumunu yaptı.

Bahçeli’nin parti yöneticilerine de “Evine dön” çağrısıyla ilgili olarak ‘konuşmama’ talimatı verdiğini belirten Selvi, “Bu tablo Bahçeli’nin çağrısında ısrarlı olduğunu ve MHP’nin sürece zarar verecek bir açıklama yapılmasını istemediğini gösteriyor” dedi.


Selvi bugünkü yazısında, Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’e yaptığı ‘evine dön’ çağrısıyla ilgili kulisleri yazdı. Akşener’in çağrının ardından Millet İttifakına devam mesajı verdiğini belirten Selvi, şunları kaydetti: “Akşener, “Yola çıktıklarımızı yolda bırakmayız” diyerek millet ittifakı ile devam edeceğini sinyalini vermişti. İyi Parti lideri ayrıca önce Ali Babacan’ı ziyaret ederek ardında da dün İzmit’te Kılıçdaroğlu ile birlikte açılışa katılmak suretiyle bu mesajını pekiştirmişti. Bu süreçte MHP lideri Bahçeli, yeni bir açıklama yapmadı. Sadece Akşener’in, parlamenter sisteme dönüşle ilgili sözlerine üstü kapalı yanıt vermeyi tercih etti. ‘Geleceğin temeli Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle atılmıştır. Güçlendirilmiş parlamenter sistem özlemleri boşuna bir taleptir’ demekle yetindi.”

AKŞENER’İ ISRARLA TAKİP EDECEKLER

Selvi, “Ama daha önce İyi Parti ve Akşener hakkında kullandığı ifadeleri kullanmamayı tercih etti. Bahçeli’nin parti yöneticilerine de “Evine dön” çağrısıyla ilgili olarak ‘konuşmama’ talimatı verdiği söyleniyor. Bu tablo Bahçeli’nin çağrısında ısrarlı olduğunu ve MHP’nin sürece zarar verecek bir açıklama yapılmasını istemediğini gösteriyor. Belli ki Akşener kaçtıkça Bahçeli ve Erdoğan ısrarla takip etmeye devam edecekler” ifadesini kullandı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ