Seçim yasası görüşülürken AKP'li milletvekilleri maç izlemeye gitmiş

Seçim yasası görüşülürken Meclis'in boş olmasına tepki gösteren CHP'li İbrahim Kaboğlu'na, AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Milli maç var, dışarıda milli maç izliyorlar.” şeklinde yanıt verdi.

TBMM Genel Kurulu’nda geçen hafta Cumhur İttifakı’nın seçim yasası değişikliği görüşüldü. Ülkenin kaderini etkileyen seçim sisteminde köklü değişikliklerin yapıldığı ve 3 gün süren görüşmelerde AKP ve MHP’li milletvekillerinin katılımı çok yüksek olmadı. 

“İNANSAYDINIZ BU SIRALAR BU ŞEKİLDE BOMBOŞ OLMAZDI”


Gazete Duvar'ın aktardığına göre, CHP İstanbul Milletvekili, anayasa hukukçusu İbrahim Kaboğlu konuşmasında AKP sıralarındaki milletvekillerinin yüzde 5-10’u bulmadığını söyledi.

Kaboğlu, “Sahiplenmiyorsunuz, inanmıyorsunuz çünkü bunun Türkiye'nin hayrına olduğuna, Türkiye demokrasisini geliştirici bir yasa önerisi olduğuna inanmıyorsunuz demek ki. İnansaydınız bu sıralar bu şekilde bomboş olmazdı” dedi.

“MİLLİ MAÇ VAR DIŞARIDA MAÇ İZLİYORLAR”

Kaboğlu’nun sözlerine AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Milli maç var, dışarıda milli maç izliyorlar” yanıtını verdi.

Kanun görüşmeleri sırasında iktidar vekillerinin kuliste maç izlediği Can’ın bu sözleriyle Meclis tutanaklarına da geçmiş oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ