Öztrak: Ekonomi battı, bir tek İstanbul rantının peşindeler

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: "Ramazanmış cumaymış, cami açılışıymış, iftarmış demeden hak yemeye devam ediyorlar. 25 günde milli gelirimiz tam 81 milyar dolar düşmüş. Bir tek İstanbul’un rantının peşindeler."
CHP Sözcüsü Faik Öztrak partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada “AKP 31 Mart’ta sandık iradesine darbe yapmıştır” dedi. “YSK çalınanın oy değil mazbata olduğunu itiraf etmiştir” diyen Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:


‘SARAY YAZMIŞ, BUNLARIN ELİNE VERMİŞ’ 

AK Parti 6 Mayıs’ta iptal edilen seçimden bir gün sonra 7 Mayıs’ta bir broşür devreye soktu. Kısa kararda olmayan ifadeler bu broşürde var ve bu ifadeler gerekçeli karara eklenmiş. 250 sayfasının önemli kısmı muhalefet şerhi, 200 sayfası bir sürü tespit. 12 sayfa var. 12 sayfayı da 7 üye yazamamış. Bu minareye bir türlü kılıf bulamamış onu da Saray yazmış bunların eline vermiş onlar da imzalamışlar.

‘HIRSIZLIK GÖRÜNTÜLERİNİ BEKLİYORUZ’ 

Sarayın elimizde dediği hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor, bekliyoruz. Bunu mutlaka kamuoyuyla paylaşmanız lazım. Ramazanmış cumaymış, cami açılışıymış, iftarmış demeden hak yemeye devam ediyorlar. 25 günde milli gelirimiz tam 81 milyar dolar düşmüş. İşsizlerimizin sayısı 8.5 milyonu geçmiş. Resmi işsizlik oranımız Suriye’yle aynı seviyede. Kendilerini yakıyorlar, köprüden atlıyorlar, yaşamlarına son veriyorlar. “Varlıklı kişiler 50 kişi alsa sorun çözülür” diyorlar. Siz yaptığınız hatalarla tüketici güvenini yerlerde süründüreceksiniz, bu işletmelerde mallarını satamayacaklar. Bunu nereye kadar sürdürecekler? Sorumlu tamamen kendileri.

‘BİR TEK İSTANBUL RANTININ PEŞİNDELER’

Yatırım ve üretim olan yerde istihdam olur. Bırakın istihdamı son bir yılda 811 bin kişi çalıştığı yerden ayrılmış. Sosyete damat, kayınpederden geri kalmıyor. Haziran ayında cari denge fazla verecek diyor. Övünüyor. Ekonomi daralıyor, ithalat düşüyor, cari fazla veriyorum diye övünüyorsun. Damadın bu hali mektepleri kapatsak eğitimi ne güzel idare ederiz diyen bakanın haline benziyor. Ne oldu 3600 ek gösterge? Tık yok. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını düzeltecek çözümler nerede? Milletin dertlerine sırtını çevirmiş durumdalar. Bir tek İstanbul’un rantının peşindeler. İhale ve yandaş vakıflar üzerinden kurdukları düzeni devam ettirme peşindeler. (İmamların sandık görevlileri olması hakkında) İmamlar da devlet memurlarıdır. Bizim buna herhangi bir itirazımız olmaz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ