Numan Kurtulmuş’un KHK itirafı: “Hukuk uygulansaydı 2030’a kadar bu insanları atamazdık!”

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş 15 Temmuz sonrası delil olmadan yüzbinin üzerinden insanın KHK’larla atılmasıyla ortaya çıkan hukuksuzluğu savundu. Kurtulmuş yapılanın ‘devlet refleksi’ olduğunu iddia etti.İnternethaber’den Hadi Özışık’ın Youtube kanalındaki programına katılan Kurtulmuş, hukuk devleti ile bağdaşmayan skandal açıklamalar yaptı.


‘Normalde bunları atamazdık’

Kurtulmuş, “Eğer normal süreçlerle bunları atmaya kalksaydık 15 Temmuz’dan sonra bunları 2020 yılına kadar, 2030 yılına kadar devlet memurluğundan çıkaramazdık. Devlet kendini korumak için böyle acil olağanüstü bir tedbir almıştır.” dedi.

‘KHK’lı beraat etmiş olabilir ama örgüt üyeliğinden kurtulamaz’ 

Berat eden KHK mağdurlarıyla ilgili de konuşan Kurtulmuş, “Bir insanın beraat etmesiyla örgüt üyeliği arasında birebir ilişki yoktur. Bir insan beraat etmiş olabilir ama bu kişinin örgüt üyeliği isnadında kurtulduğu anlamına gelmez. Örgüt üyeliğinin başka delillendirilmesi var.” diyerek skandal bir açıklamaya daha imza attı.

KHK konusunun siyasetin bir meselesi gibi konuşulamayacağını ifade eden Kurtulmuş, “KHK meselesi 15 Temmuz yokmuş gibi konuşulamaz. Eğer 15 temmuz akşamı o 1,5 saatlik süre içerisinde milletin direnişi olmasaydı, F…’cü bir darbe olsaydı; Bugün KHK’lar ile atılmış olanların çok büyük bir kısmına devletin en üst düzey kademelerinde görev verilecekti.” iddiasında bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ