Lübnan’da Erdoğan’ın derdi insanlık Macron’un derdi sömürgecilik!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Lübnan’da bizim derdimiz insanlığımızın, kardeşliğimizin, inancımızın gereğini yerine getirmektir. Macron’un derdi tekrar sömürgeciliği ayağa kaldırmak” dedi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. Türkiye ve dünya gündemine ilişkin tüm konularla ilgili yorumlarını dile getirdi. 19 yıldır millete hizmet için koşturduklarını öne sürdü. Türkiye’yi her alanda şaha kaldırdıklarını iddia etti. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan ifadeler şunlar:

Gezi olaylarında çapulculara meydanı boş bırakmadık ama onlar çapulcuların arkasında yer aldı.


Terörle, şiddetle, gazete manşetleriyle iktidar hayali kuranlar gayelerine ulaşamadılar.Bu akşamki konuşmamızda nereden nereye geldiğimizi konuşacağız. Partimizin başta kadın meselesi ve kadın kolları meselesinde farklı
alanlardaki vizyonunu ortaya koyacağız.

Bugün sayın Merkel ve AB Konseyi Başkanı ile görüşeceğim. CHP Genel Başkanı ne kadar kaçarsa kaçsın eninde sonunda gerçeklerle yüzleşmek zorundadır.

86 senelik uzun bir teessürün ardından Ayasofya’yı cuma namazı ile ibadete açtık.

Lübnan’da bizim derdimiz insanlığımızın, kardeşliğimizin, inancımızın gereğini yerine getirmektir. Macron’un derdi tekrar sömürgeciliği ayağa kaldırmak.

Ülkemizi enerji rekabetinin dışında bırakmak isteyenler, bizim haklarımıza sahip çıkmamızdan rahatsız oluyorlar.

Ülkemizi enerji rekabetinin dışında bırakmak isteyenler, bizim haklarımıza sahip çıkmamızdan rahatsız oluyorlar.

CHP’li kimi isimler ve CHP’nin medyası Yunan medyasının ağzıyla konuşmayı tercih etmişlerdir Doğu Akdeniz’de Türkiye bugüne kadar ne yaptıysa meşruiyet hükümlerine ve Libya ile varılan mutabakata göre yapmıştır.

Tüm bunlar Türkiye’yi denizde çevrelemeye yönelik hareketlerdir.

Biz daha önce defalarca böyle bir oyuna asla gelmeyeceğimizi ifade ettik. Deniz yetki alanlarımızda arama-çıkarma faaliyetlerinde olamayacağını söyledik. Yunanistan ve Rum yönetiminin yanlış adımlar attığını görüyoruz.

Kimse kendini dev aynasında görmemeli, şov peşinde de koşmamalı.

Yunanistan’ı Türkiye’nin hak ve hukukuna riayet etmeye tekrar davet ediyorum. AB’yi de uyarıyorum, üyeniz olan bir ülke azınlıkları koruma sorumluluğunu yerine getiriyor mu sorulmalı. Biz sadece adalet istiyoruz.

Hastanelerimiz yeteri sayıda. Böyle olduğuna göre bizler burada maske, mesafe, temizliğe dikkat edeceğiz ki hastanelerimiz en modern anlamda var. Doktorlarımız büyük gayretler sevk ediyorlar. Dünya ile yarış halindeyiz. İlkler arasındayız ama halkımız da bizi anlasın.

Toplu yerlerdeki eğlencelere ara verin ya, bu dönemde eğlenceye ara verin. Hastane yatağında komada yatmaktansa eğlenceye ara vermek daha evladır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ