Kulis: Erdoğan, kabinede ve AKP yönetiminde değişikliğe gidiyor

Gazeteci Hande Fırat, Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceğini yazdı.

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, 24 Mart’ta yapılacak AKP kongresi öncesi, Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceğine ilişkin kulis yazısı kaleme aldı.

Kongre öncesi kulislerde değişikliğe gidileceğine dair konuşmalar yapıldığını yazan Fırat, “AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor” dedi.


İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI

Fırat yazısında, “Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor” diye yazdı.

Fırat, “Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ