Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına MHP'den iskambil kağıtlı yanıt

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrıları için partisinin tutumunun belli olduğunu belirten MHP’li Erhan Akçay, Kılıçdaroğlu’nun siyasi alzheimer hastalığına tutulduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün yaptığı açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrı yaparak, “Bu ülkenin kurtuluşu, bir an önce seçime gitmektir. Bahçeli’ye sesleniyorum: Bu ülkeyi seviyorsan, yarın sabah ‘Yeter artık’ de, Türkiye’yi seçime götür” dedi.Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına MHP’den cevap geldi. MHP Isparta İl Başkanlığının 13’üncü Olağan Kongresinde konuşan MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay: “İsterler ki o gündemin peşine takılsınlar. Bazen bize eleştiri yönelttiler. Filanca yerde bir şey oluyor Milliyetçi Hareket Partisi’nden neden hamle yok dediler. Çünkü biz başkalarının gündeminin peşine takılmayız” dedi.

"KAHVEYE GİTSİN SIFIR KAĞIT AÇTIRSIN"


Kılıçdaroğlu’nun siyasi alzheimer (Alzaymır) hastalığına tutulduğunu söyleyen Akçay: “Sayın genel başkanımız buna ilişkin görüşlerini, partimizin tutumunu defalarca söyledi. Fakat bunları duymazlıktan gelerek kendi gündemini hakim kılma çabalarından, nafile çabalarından başka bir şey değildir. Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz bir kahvehaneye gitsin, bir sıfır kağıt açtırsın, iskambil oynarken yana otursun, yancılık yaparken bir taraftan da 2023 seçimlerine kadar sembolik Cumhurbaşkanı adayı arayışlarına devam etsin. Tavsiyemiz budur” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ