Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Dişli göndermesi: “İşin başında olan Cumhurbaşkanı’dır”

Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de katıldığı İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında, Eski AKP’li Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin emekliliğinin 15 Temmuz öncesi engellendiğine dair sözlerini değerlendirdi.


Eski Başbakan Davutoğlu’nun, 15 Temmuz’un kilit aktörlerinden eski Tümgeneral Dişli’nin emekliliğini istediği ama bunun uygulanmadığı ifadeleriyle ilgili CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “İşin başında olan karar veren kim? Ben değilim, Başbakan da değil. Cumhurbaşkanıdır” dedi.

MİT BAŞKANI VE GENELKURMAY BAŞKANI NİYE KONUŞMADI?


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Gayet açık. MİT üstüne düşeni yapmış, F...’cüleri tespit etmiş. Son gece ne oluyorsa o yerinde kalıyor? Ne oluyor. Bu işin başında olan karar veren kim. Ben değilim, başbakan da değil, Cumhurbaşkanıdır. Başbakan emekli edilmesini istemiş, MİT emekli edilsin demiş. Kim müdahale edebilir buna? Her MGK toplantısında MİT’in raporu vardır. MİT Başkanı ve dönemin Genelkurmay Başkanı araştırma komisyonuna gelip neden konuşmadı. Erdoğan neden bunlara izin vermedi? Bütün ayrıntılar zamanla ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

DAVUTOĞLU 2015 YAŞ TOPLANTISINDAKİ DURUMU ANLATMIŞTI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, başbakan sıfatıyla başkanlık ettiği 2015 Yüksek Askeri Şurasında (YAŞ), 15 Temmuz’un kilit isimlerinden eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin MİT’ten gelen raporlar doğrultusunda emekli edileceğini ancak kararın son anda uygulanmadığını ifade etmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ