Kılıçdaroğlu: Hükümet yakın zamanda IMF'nin kapısını çalacak

Hükümet seçim nedeniyle bütçeyi sonuna kadar aştı. Acaba Nisan'a kadar nasıl idare edebilirim düşüncesi var.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, RS FM canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hükümetin seçim nedeniyle bütçeyi sonuna kadar açtığını ifade eden Kılıçdaorğlu, "Acaba nisana kadar nasıl idare edebilirim düşüncesi var. Yakın zamanda zaten IMF'nin kapısını çalacaklar" dedi.


MHP ve AKP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'nın ana söylemlerinden biri olan 'beka' konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Muhtar seçeceğiz, beka ile ne ilgisi var? Belediye meclis üyeliği, belediye başkanı seçeceğiz... Bu coğrafyada hep beraber yaşıyoruz. Türkiye bu coğrafyanın en güçlü devletidir. Bir beka sorunu derseniz yanlış konuşmuş olursunuz" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, devamında, "Kıbrıs çıkarması yaptık, beka sorunu mu dedik... Hayatımda duyduğum en saçma şey. Bir beka sorunu yok, ekonomik kriz var. Türkiye'de işsizlik, tarım, sanayi, esnaf sorunu var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün mitingde Kılıçdaorğlu'nun Hatay'daki barajlar konusunda yalan söylediğini ifade etmiş ve, "Hatay'da 6 baraj yaptığımızı söylüyorum, ana muhalefetin başındaki zat Hatay'da baraj yok ki diyor. Eline diline dursun. Senin kılavuzun kim, ona bak. Bunun kılavuzu karga. Televizyonlara talimatı verdim. Bizim oradaki bütün barajları yayınlayın" ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine şöyle yanıt verdi:

"6 baraj diyor, 6 tane baraj yok. Bana 6 baraj göstersin. Hangi televizyonlardan izleyeceğiz? A Haber. A Haber'i izlediğiniz zaman her şey güllük gülistanlık, herkes hayatından çok memnun."

Kılıçdaroğlu ayrıca Akit Tv canlı yayınında, “Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor" sözlerini sarf eden Haber Müdürü Mehmet Özmen'in sözlerine tepki gösterdi. "Allah akıl fikir versin. Nasıl bir medyadır bu?" diyen Kılıçdaroğlu, "Erdoğan olsaydı bu kıyamet kopmuştu, yer yerinden oynamıştı. O kanal başka ülkelerin derin devletlerinin operasyon kanalıdır. Kaos girişimi için kullanılıyorlar. Biz kaos çıkmasını, gürültü patırtı çıkmasını istemeyiz" ifadelerini kaydetti.

Ayrıca Kılıçdaroğlu kendisine yöneltilen, "HDP ile yan yana görünmek sizi rahatsız eder mi?" sorusuna da şöyle yanıt verdi:

"Yan yana görünmek beni neden rahatsız etsin? AKP'li vekillerle, MHP'li vekillerle de tokalaşıyoruz. Biz saygın siyasetten yanayız. Vatandaşın oyunu almak için bir veya iki kişiyi düşmanlaştırarak oy almak istiyorlar. Bu kavganın sebebi ne? 31 Mart akşamı neden insanları meydanlara davet ediyor? Ben yapsam bunu kıyamet kopardı. İnsanları sokağa davet etmenin bir mantığı yok. Bu yerel seçim."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ