Kılıçdaroğlu: ‘Bilal’e anlatır gibi anlatacağım, kim bu siyasi ayak?’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "'F..TÖ' borsasını kuranların arasında Erdoğan’ın avukatları da var. Bu avukatların da mal varlıkları incelensin." dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, devleti Gülen cemaatine teslim eden kişinin AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu öne sürdü.


Hizmet Hareketi'ne yönelik 1991 yılındaki MİT tarafından raporu gündeme taşıyan Kılıçdaroğlu, “24 Ağustos 2004 tarihinde bir karar alındı MGK’da. O dönem başbakan Erdoğan’dı. F..TÖ’nün tehlikeli olduğunu hükümete bildirdiler. Peki ne yaptılar? MGK’da alınan karar Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadı, hiçbir işlem yapılmadı. Kimseye haber verilmedi. Tüm riski hükümet adına Erdoğan üstlendi.” ifadelerini kullandı.

“MGK’DA ALINAN KARAR GİZLENDİ”

17-25 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluk belgelerinin tamamının doğru olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Hortumun tamamı doğrudur, alınan paraların tamamı doğrudur. Şimdi kalkmış benim avukatımı ‘FETÖ’den içeri atmakla tehdit ediyor. Ne yaparsanız yapın bize geri adım attıramazsınız!” dedi.

“’F.TÖ’ BORSASINI KURANLAR ARASINDA ERDOĞAN’IN AVUKATLARI DA VAR”

“15 Temmuz Darbe Gecesinde başarılı olsalarda devletin başında kim olacaktı? Bu liste var onlarda. Bunu biye açıklamıyorlar. En kritik iki kişi var. Tüm olayları bilen bir kişi. Erdoğan niye göndermedi.

‘F.TÖ’ borsasını kuranların arasında Erdoğan’ın avukatları da var. Bu avukatların da mal varlıkları incelensin.

Milyon dolarlar alıyorlar insanları çıkıyorlar. Bank Asya’ya para yatırdılar. Şimdi apartman aidatlarını bu bankaya ödeyen insanlarla uğraşıyorsun. 15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporu niye gizli? Onu niye açıklamıyorsunuz?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ