İYİ Parti’de ‘oy verilmeyecek listesi’ hakkında Akşener: Haberim yok

İYİ Parti'de Olağan Genel Kurul'da Genel İdare Kurulu için "oy verilmeyecekler" listesini Koray Avcı'nın hazırladığı ve Meral Akşener'in haberinin olmadığı iddia edildi.


İYİ Parti’de 2. Olağan Kurultayı sonrası başlayan ‘oy verilmeyecekler listesi’ krizi devam ediyor.

Partinin en yetkili karar organlarından olan Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için “delegelere gönderildiği” ileri sürülen “oy verilmeyecekler” listesi hakkında genel başkan Meral Akşener’in, “Haberim yok” dediği öğrenildi.


Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’yun haberine göre, “oy verilmeyecekler listesi”nde adı yer alan Aytun Çıray’ın, Akşener ile görüşerek, rahatsızlığını ilettiği, Akşener’in de Çıray’a, “Listeden haberim yok” diye yanıt verdiği, listenin Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Koray Aydın tarafından hazırlandığı iddia edildi. Aydın ise iddiaları yalanladı.

Listede, milletvekilleri İsmail Koncuk, Hayrettin Nuhoğlu, Ümit Özdağ, Aylin Cesur, Aytun Çıray, Feriduh Bahşi, Ayhan Erel, Aydın Adnan Sezgin ile parti üyeleri Yavuz Temizer ve Berna Biçer’in isimleri yer almıştı.

Parti içindeki bir ekibin “bu isimlerden rahatsız olarak, Akşener’in etrafından uzaklaştırmak istedikleri” de savunuldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ