İYİ Parti: Yeni dönem başladı, AKP’nin sonu geldi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın: "Bugün Türkiye'nin kaderi değişmiştir. Yeni bir dönem başlamıştır. Yeni dönem, ‘Korkuya dayalı yapının' çöktüğünü bir dönemdir."


CHP-İYİ Parti seçim ittifakının mimarlarından biri olan, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın siyasette yeni bir dönemin başladığını, “Biz ne yaparsak yapalım, AKP kazanır algısının artık yıkıldığını” söyledi. Aydın, “AKP’nin sonu geldi” dedi.

Sözcü’den Saygı Öztürk‘e konuşan Aydın, partilerinin kuruluşuyla Türk siyasi hayatında yeni bir dönem başladığını iddia ederek, “İYİ Parti kurulmasaydı, Türkiye’de ne olurdu?” sorusunu herkes kafasında yorumlasın dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:


‘RİNGDE SALLANAN BİR İKTİDAR İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Bugün Türkiye’nin kaderi değişmiştir. Yeni bir dönem başlamıştır. Yeni dönem, ‘Korkuya dayalı yapının’ çöktüğünü, ‘Biz ne yaparsak yapalım AKP kazanır algısına dönüştüğü’ bir yapıdan, bugün abandone olmuş, ringde sallanan, ne yaptığını bilmeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. O bakımdan İYİ Parti’nin bu dönemde ‘Anahtar Parti’ olduğu söylemi yerinde ve doğru bir ifadedir.  ‘Maymuncuk’ ifadesini kullananlar oldu. Maymuncuk bir defa açar. Ama anahtar hem açar hem kapatır. İkisi arasında fark var. En son yapılan ankette oy oranımız yüzde 11.1’dir.  Oy oranımızı daha ileriye götürebilecek alt yapı çalışmalarını yapabileceğimiz önümüzde bir süreç var. Biz seçim yapmaktan, seçimlere katılmaktan bu işlere fırsat bulamadık. Süreci en iyi şekilde değerlendirip ‘Siz olmasaydınız bu işler olmazdı’ algısının bize sağladığı avantajı da kullanarak  partimizin kurumsal gelişimini sağlayıp oy oranımızı da daha yükseğe çıkaracağız.

‘AKP GÜCÜNÜ YEREL YÖNETİMDEN ALIYOR’ 

İYİ Parti sadece siyasal anlamda değil, oyun kurma kabiliyetini de devreye sokmuş bir siyasal harekettir. Mahalli seçimler öncesinde Genel Başkanımız Meral Akşener, hükümete nasıl darbe vurulacağı konusunda çalışma yaptırdı. Kendisinden randevu aldı. Ben de gece yarısı basın görmesin diye garaj kapısından girip Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim. Baş başa görüştüm. Genel Başkanımızın hazırladığı dosyayı verdim. Bunun bir mahalli seçim olduğunu belirtip, ‘AKP, gücünü yerel yönetimlerden alıyor. Kalelerinin yıkılması halinde gücü büyük ölçüde kırılacaktır’ dedim. Kılıçdaroğlu, buna çok yakınlık gösterdi. O da bir isim belirledi ve basının haberi olmadan çalışmayı geliştirdik. Bu çalışmada Bursa hariç hedeflenen büyükşehirler kazanıldı. Bize düşen illerde çok az oyla seçimi kaybetmemizde bizim şansızlığımızdır. Aday gösterdiğimiz her yerde, ‘İYİ Parti kazanmasın’ diye HDP aday gösterdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ