İyi Parti Kadıköy adayı Kınay: Seçilirsem Saray’a gitmem

İyi Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı, oyuncu Emre Kınay, belediye başkanı seçilmesi durumunda Beştepe Sarayı’na gitmeyeceğini söyledi.


Kendisini ‘ılımlı sosyalizme yakın bir kişi’ olarak tanımlayan Kınay, “Seçilirsem Saray’a gitmem. Cumhurbaşkanı ile halka açık yerlerde görüşürüm.” dedi.

Emre Kınay, T24’te Hakan Aksay’ın sorularını cevapladı. Millet İttifakı’nın ortakları CHP ve İyi Parti’nin Kadıköy’de ayrı adaylar göstermesi hatırlatılarak, “Oyları bölüyor musunuz?” sorusuna Kınay, “Kadıköy’de demokrasi örneği veriyoruz. Oyların bölünmesi söz konusu değil. Çünkü Cumhur İttifakı’nın esamisi okunmuyor. Kadıköy’de ben kazanacağım.” cevabını verdi.


“İyi Parti adaylığımı gururla söylüyorum”

Adaylık sürecini de anlatan Kınay, “49 yaşına geldim. Oyun oynamaktan öte, yeni şeyler söylemek lazım. Meral Akşener bir gün oyunumu izledi. Oyundan sonra çay içtik. Memleketin sorunları konusunda kazan kaynattık. Bu görüşmeden 3 ay sonra teklif geldi.” diye konuştu.

İyi Parti adayı olmayı gururla söylediğini anlatan Emre Kınay, kendisini ‘Laik, önder olarak Atatürk’ü seçmiş, sol görüşlü, hatta ılımlı sosyalizme yakın’ bir insan olarak tanımladı.

“Saray’a gitmem, halka açık yerlerde görüşürüm”

Cumhurbaşkanı hakkında da konuşan Kınay, belediye başkanı seçilmesi durumunda Saray’a gitmeyeceğini, ama halka açık yerlerde Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceğini söyledi. Kınay, AKP’nin İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım içinse farklı konuşarak, “Sempatik bir insan, kazanırsa görüşürüm.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ