İYİ Parti: Cumhur ittifakına girer miyiz? Girmeyiz

MHP lideri Bahçeli’nin ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’na yönelik davetine İYİ Parti’den en net cevap geldi.

İYİ Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız. Cumhur İttifakı’na girmeyiz” ifadelerini kullandı. 

Bir TV programına katılan Ağıralioğlu, ‘Biz İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız. Bize göre durum şöyledir. Memlekette bu kadar gücü olmasına rağmen, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de uygulatıp ümidi kendi lehine kullanma fırsatını ele geçirmesine rağmen memleketi toparlayamamışsanız; muhalefeetten size katılan insanları vereceği hiç bir kuvvet bu sözleri gerçekleştirmenizi sağlamaz’ diye konuştu.


‘BİR TEKLİFİMİZ VAR’

Ağıralioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: İYİ Parti olarak bir teklifimiz var. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş demokrasi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin memleketi daha büyük çıkmazlara sokacağına dair bir öngörümüz var. Buradan dönerlerse genel başkanımızın defalarca zikretti ben de söyleyeyim: İyileştirilmiş demokrasi çerçevesinde katkı sunabiliriz. Cumhur ittifakına girer miyiz? Girmeyiz.’
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ