‘İşbirliği olursa Ankara bizim’ diyen Akşener: Mansur Yavaş’ı çok isterim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’nin Ankara büyükşehir belediye başkanlığına aday göstermesi beklenen Mansur Yavaş için, “Partimizi tercih etmesini çok isterim. Çok da sevdiğimiz bir arkadaşımızdır” dedi.
Hürriyet’in haberine göre, Yavaş’ın henüz adaylıkla ilgili kesin bir kararı bulunmadığını aktaran İYİ Parti lideri, “Arkadaşlarımız görüşüyor kendileriyle. Biraz beklemeyi düşünüyor, bu karar da onun hakkı. Bakacağız, göreceğiz. Aday olmadığını söylerse alternatiflerimiz var” dedi.

Akşener daha önce İYİ Parti’nin İstanbul’da çok kritik bir oya sahip olduğunu savunarak partisinin yerel seçimlerde kilit konumda olacağını söylemiş, Ankara ve İstanbul’da işbirliğine gidilebileceğinin sinyalini vermişti.

İYİ Parti lideri son açıklamasında şayet işbirliğine gidilirse Ankara’nın İYİ Parti’de olması koşulunu öne sürdü.


24 Haziran seçimlerinde AKP ve MHP ‘cumhur ittifakı,’ CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti de ‘millet ittifakı’ kurmuştu. AKP ve MHP yerel seçimlerde yine ittifak hazırlığında.

Akşener henüz böyle bir işbirliğiyle ilgili temaslarının olmadığını aktararak, şöyle konuştu: “Yerel seçimler için adı işbirliği, ittifak her neyse. Ne benim ne de (Kemal) Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde, resmi irtibatımız yok. Genel İdare Kurulu’ndaki arkadaşlarıma, ‘Yerel seçimlere giderken görüşleriniz nelerdir. Biz neler yapmalıyız’ diye sordum. İç Anadolu’dan gelenler böyle bir işbirliğine karşı. Batı illerinden GİK üyesi olanlar, olmasının iyi olacağını söylüyor. Tabanda ittifaka bazen liderler ‘Hayır’ deseler de mani olamıyorlar. Şu an hiçbir şey söyleyemem.” 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ