İnfaz yasasının mimarı MHP’li Feti Yıldız, Çakıcı’nın avukatı çıktı!

AKP ve MHP’nin oylarıyla TBMM’de kabul edilen yeni ceza infaz yasası nedeniyle tahliye olan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın bir dönem avukatlığını yasa teklifinin mimarı olan MHP’li Feti Yıldız’ın yaptığı ortaya çıktı.
Ceza infaz yasasında yapılan değişikliğin Resmî gazete de yayımlanmasının ardından ‘terör’, ‘cinsel’ ve ‘uyuşturucu’ suçları dışındaki suçlardan mahkûm olan 90 bin kişi tahliye oldu. Yasa düzenlemesinden Türkiye’nin yakından tanıdığı yeraltı dünyasının tanınmış ismi Alaattin Çakıcı’da faydalandı.  

Alaattin Çakıcı’yı cezaevinden çıkaran infaz paketinin mimarı olarak bilinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın aynı zamanda Çakıcı’nın bir dönem avukatlığını yaptığı ortaya çıktı. İnfaz Paketinin yürürlüğe girmesinin üzerinden 24 saat geçmeden Alaattin Çakıcı, Sincan Cezaevi’nden serbest bırakılmıştı.  

MHP’nin Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 2018’e kadar Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yaptığı iddia edildi.  


“ÇAKICI VE KÜRŞAT BENİM ARKADAŞIM”

Habertürk’ten Kübra Par’a verdiği röportajda Feti Yıldız, Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yaptığını ifade ediyor. 2018’de yayımlanan röportajda Yıldız, “Çakıcı ve Kürşat benim arkadaşlarım. Avukatlıklarını da yaptım. Bu arkadaşlarımızın yıllar önce serbest kalması lazımdı. Hakimlik sıfatını kaybetmiş kişiler tarafından, sırf ülkücü olmaları sebebiyle cezalar verildi.” ifadesini kullanıyor.  

Sincan Cezaevi’nden tahliye olan Alaattin Çakıcı, eski Kırkpınar Güreş Ağası olan Mustafa Altınhan’ın Saroz’daki bir otelinde inzivaya çekildiği ifade edilmişti.  

MHP’Lİ FETİ YILDIZ KORONA İLE MÜCADELE EDİYOR 

AKP ve MHP’nin Meclis’te kabul ettiği infaz yasası değişikliğinin mimarı ve Alaattin Çakıcı’nın avukatı olarak gündeme olan Feti Yıldız, koronavirüs salgınına yakalandığını açıklamış ve tedavi için hastaneye yattığını belirtmişti.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ