İmamoğlu-Yıldırım tartışmasına dair ilk izlenimler

"Ekrem İmamoğlu hazırlıklı, Binali Yıldırım gergin ve rakibine kıyasla hazırlıksız"
AKP'nin başvurusu ve YSK'nın iptaliyle yenilenen İBB seçimlerine bir hafta kaldı. Öne çıkan iki aday olan CHP'li Ekrem İmamoğlu ve AKP'li Binali Yıldırım, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde karşı karşıya geliyor. İkilinin buluşmasına ilişkin ilk yorumlar geldi.

Gazeteci Kadri Gürsel, seçim iptaline ilişkin tartışmaya İmamoğlu'nun hazırlıklı olduğunu söylerken, "İlk izlenim: Ekrem İmamoğlu hazırlıklı, Binali Yıldırım gergin ve rakibine kıyasla hazırlıksız" dedi.

Gazeteci Şirin Payzın, "İmamoğlu vücut dilini, ses tonunu iyi kullanıyor. Net anlatıyor. Binali Yıldırım'ın inanmadığı şeyi savunur bir hali var" dedi.


Gazeteci İsmail Saymaz, YSK'nın iptal kararına ilişkin tartışmanın uzun sürmesine dikkat çekerken, "Program birinci sorudan devam ediyor. Çünkü 23 Haziran'a birinci soru yüzden gidiyoruz" dedi.

Ekonomist Uğur Gürses, "Binali Yıldırım başkası adına vekaleten gelip anlatıyor gibi..." dedi.


İsmail Küçükkaya: Sayıştay'ın İBB raporunda bahsedilen israfla ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? Binali Yıldırım: Siz Sayıştay raporunu okudunuz mu? O rakamlar doğru değil. Ekrem İmamoğlu: Ben Sayıştay raporunu getirdim, burdan bakalım. Binali Yıldırım: Biz onu okumadık.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ