İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Akşener’e tehdit: Attığın adıma söylediğin söze dikkat et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef aldı. Soylu, “Meral Akşener, attığın adıma, söylediğin söze dikkat et” dedi.


Soylu, “Tansu Çiller’e nasıl ihanet ettiğini, Devlet Bahçeli’ye niçin ihanet ettiğini, kimlerle pazarlık içinde olduğunu söylerim” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’un Araklı ilçe merkezinde konuştu.

28 ŞUBAT SÜRECİNDE KİMLERLE İŞ TUTTUĞUNU AÇIKLARIM

Soylu, Doğru Yol Partisi’nde Meral Akşener’le birlikte siyaset yaptığını belirterek, “Tansu Hanım’a ihanet etti. Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, Devlet Bahçeli’ye ihanet etti. Bugün de milletimize ihanet ediyor. Hadi ‘Yok’ desin bakalım. Nasıl ihanet ettiğini de söylerim. Trabzon’a gelip de birilerinin aleyhinde konuşmak olmaz, kimlerle iş tuttuğunu 28 Şubat sürecinde söylerim” şeklinde konuştu.

Akşener’in kimlerle pazarlık yaptığını açıklayabileceğini ileri süren Soylu, “Bu ülkede sadece bir yere gelebilmek için bu ülkenin geleceğini kimlere teslim etmek istediğini söylerim, yazıklar olsun” dedi.

AKŞENER’E KILIÇDAROĞLU’NUN KUKLASI SUÇLAMASI

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Trabzon’da miting yaptığını hatırlatan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu: “Geçen günlerde buraya Meral Akşener gelmiş. Şimdi bir şey söyleyeceğim, 6 ay bu ülkede İçişleri Bakanlığı yapamadı. Bulunduğu yerde 6 aydan fazla duramaz. Bir taraftan “F…”nün kumpasında olacaksın, bir taraftan bu ülkede yalan söyleyeceksin, Cumhurbaşkanımızın laflarını milletimize farklı bir şekilde ifade etmeye çalışacaksın, bir taraftan da Kılıçdaroğlu’nun kuklası olacaksın. Kılıçdaroğlu’nun kuklasına ne Trabzon inanır ne Araklı inanır, hadi oradan.”

PKK’NIN OYUNCAĞI, PKK’NIN AZRAİLİ

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Karadeniz çocuğuyum” dediğini hatırlatan Süleyman Soylu, “İmamoğlu, ‘Ben de Karadeniz çocuğuyum.’ diyor. Hani, nerede Karadeniz çocuğusun sen? Karadeniz çocuğu bir koltuk için PKK’nın oyuncağı haline gelmez, PKK’nın Azrail’i haline gelir, oyuncağı olamaz” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ