‘Hiç aldatılmayan’ Erdoğan’ın ‘aldatılma’ geçmişi

Geçtiğimiz aylarda 'Aldatıldık' itirafında bulunan Erdoğan, geçmişte tam aksi söylemlere imza atmıştı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende subaylara Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarını işaret ederek, ‘Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” dedi. Daha önce ‘Ergenekon’un savcısıyım’ deyip sonra “Ne savcıyız ne de hakim” diyerek geri adım atan Erdoğan’ın “aldatıldık” açıklaması da gündeme bomba gibi düştü.
 
“O davalar ve hukuksuzluklar yaşanırken sen bostan korkuluğu muydun?  Aldatıldım deme, yemezler!” diyerek Erdoğan’a tepki gösteren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Erdoğan’ın geçmişte yaptığı ‘aldatma’ açıklamalarını sıraladı.
 
Erdoğan geçmişte şunları söylemişti:

 
2010- ALDANAN DA OLMADIK ALDATAN DA
 
Erdoğan 2010 yılında Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada , ”Şimdi biz bu yolda milletimizle birlikte yürüyoruz. Gönül birliği, kader birliği yaptık. Aldanan olmadık, aldatan da olmadık” demişti.
 
2011- BENİ KİMSE ALDATAMAZ
 
Erdoğan 2011 yılında Amerikan televizyonu PBS’te “Charlie Rose Show” adlı programda “Filistinlilerin de İsrailli sivilleri hedef aldığı ve kanın Filistinlilerin de elinde olup olmadığının” sorusuna, “Çıksınlar bunu belgelesinler, beni kimse aldatamaz” yanıtını vermişti.
 
2013- NE ALDATAN OLDUK NE DE ALDANAN OLDUK
 
Erdoğan 2013 yılında bir eğlence parkının açılışında “AK Parti iktidarı söz verdi mi sözünü yapar. Ne aldatan olduk ne de aldanan olduk” açıklaması yapmıştı.
 
2015- ALDATILDIK
 
Erdoğan geçtiğimiz gün Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarını işaret ederek, ‘Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” dedi.

Bir konuşmasında da ‘Siyasi hayatımda Ne aldatan oldum nede aldanan’ diyen Erdoğan’ın aldanmak üzerine olan konuşmalarını sizin için kısa bir videoda derledik.  
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ