Her üç kararsız seçmenden biri AKP'li!

Metropoll Araştırma Şirketi CEO’su Özer Sencar, seçmenlerin yüzde 25,3’ünün kararsızlardan oluştuğunu, bu oranın içinde eski AKP’li seçmenin yüzde 29,2 olduğunu belirtti.

Metropoll Araştırma Şirketi CEO’su Özer Sencar, yaptıkları araştırmada seçmenlerin yüzde 25,3’ünün kararsızlardan oluştuğunu, bu oranın içinde eski AKP’li seçmenin yüzde 29,2 olduğunu belirtti.

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından Türkiye’nin Nabzı Ekim ayı araştırmasında kararsız seçmen kitlesiyle ilgili rakamlara yer verildi.


Şirket yönetici Özer Sencar, “Metropoll’ün Ekim ayı bulgularına göre seçmenlerin yüzde 25,3’ü kararsız oylardan oluşuyor. Bu 25,3 puanlık kitlenin yüzde 29,2’si 24 Haziranda AK Partiye oy vermiş.” dedi.
   
Sencar, CHP’ye oy vermiş şu anda kararsız olan yüzde 3,9’lük bir seçmen gurubu bulunduğunu belirtti. Sencar, İYİ Parti’ye oy vermiş seçmenin yüzde 0,96’si, HDP’li seçmenin yüzde 1,79’ü, MHP’li seçmenin ise yüzde 2,65’i kararsız durumda bulunduğuna işaret etti.

Metropoll Araştırma Şirketi CEO’su Özer Sancar, ekim ayında AKP’nin kararsızlar dağıtılmadan oy oranın yüzde 28,5’a düştüğünü ve bu oranın yüzde 24’e kadar inebileceğini açıklamıştı.

Sencar, AKP’den giden oyların ekonomi düzelmeden yeniden dönmesinin çok zor olduğuna dikkat çekmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ