HDP’liler plakasız araçların takibinde

HDP'lilere yönelik baskılar giderek artıyor. Bir yandan belediyelere kayyım atamaları diğer yandan gözaltılar, polis baskınları.... HDP'liler bu kez plakasız araçlar tarafından takibinde.
Aydın'da HDP’li yöneticiler son günlerde kimliği belirsiz kişilerin plakalı ve plakasız araçlarla takibi altında olduğu belirtiliyor. Partili kadın yöneticilerden birinin otoyolda seyir halinde iken sıkıştırması nedeniyle kaza tehlikesi geçirmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.


Konuyla ilgili bilgi veren İl Eşbaşkanı Barış Göze, “Bir süredir hem ben hem de diğer eşbaşkanımız ile partili kadın üyelerimiz plakasız ve plakalı araçlar tarafından takip ediliyoruz” dedi

Kentte kongre çalışmalarını başlatmalarıyla takibin başladığını ifade eden Göze, Mercedes marka siyah bir aracın sabaha kadar evinin önünde beklediğini ve evden çıkmasıyla birlikte söz konusu araçtaki kişilerin kendisini gün boyu takibe başladığını kaydetti.

Göze, şöyle dedi: 

“En son evimin önünde sabahlamaya başladılar. Sabah çocuklarımı okula bırakmak için indim, aynı araba ve içinde iki üç kişi bekliyor. Ben çocukları okula götürmek için hareket ettim, onlar da araba ile bizi takip etmeye devam etti. Çocuklarıma kadar yansıdı. Can güvenliğimiz yok.” 

Partilerine yönelik tüm baskılara rağmen halkın HDP’ye sırtını dönmedi ve desteğini sürdürdüğünü söyleyen Göze, bu durum görüldüğü için de parti çalışanları ve üyelerinin sindirilmek istendiğini dile getirdi.

Yaşadığı olayı anlatan isminin yansımasını istemeyen kadın partili, partili başka bir kadınla birlikte 3 Aralık’ta kongre çalışmaları için gittikleri Sultanhisar ilçesinden döndükleri sırada Volkswagen Transporter marka siyah, Renault marka beyaz ve Fiat Linea marka üç ayrı plakasız aracın kendisini takip edildiğini belirtti.

Bunun üzerine bir benzin istasyonuna girdiğini söyleyen partili, sonrasında yaşadıklarını şöyle ifade etti:

“Bir süre bekledikten sonra devam ettim. Ancak takibi sürdürdüler. Söke'nin Akbük yolu üzerinde takibi hızlandırarak beni şarampole yuvarlamaya çalıştılar. Takip, yol üzerinde bulunan polis kontrol noktasına kadar bu şekilde devam etti.” 

Yaşanan bu olayların üzerine HDP İl Eşbaşkanı Barış Can, partililer olarak can güvenliklerinin bulunmadığını gerekçesiyle Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunduğunu söyledi. (Mezopotamya Ajansı)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ