HDP'li belediyelere bir kayyım kararı daha

Suriye harekatında ateşkes sürerken AKP, Türkiye'de de 'kayyım' operasyonlarına devam ediyor. Aralarında Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin'in de olduğu HDP'li belediyelere geçtiğimiz hafta kayyım atanmıştı.


Kayyım kararlarına yenisi eklendi. TRT Haber'in aktardığı bilgilere göre Van Erciş Belediyesi'ne kayyım atandı. MA'nın haberine göre bir kayyım kararı da Kayapınar Belediyesi için geldi.

TRT'nin haberine göre Van'ın Erciş ilçesinde gözaltında bulunan HDP'li Belediye Başkanı Yıldız Çetin'in yerine Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, "Belediye Başkan Vekili" olarak görevlendirildi.


Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz’ın gözaltına alınması ardından bu sabah Kayapınar Belediyesi;’ne de kayym atandığı belirtildi.

MA'nın haberine göre Diyarbakır’da ev baskınlarıyla gözaltına alınan eşbaşkanlar ardından sabah saatlerinden itibaren Kayapınar Belediyesi’ni bariyerlerle kapatan polisler, bu sabah kayyım atandığının gözaltında olan Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz’a tebliğ edildiğini belirterek, HDP’li meclis üyeleri ve partilileri binadan çıkardı. Belediye abluka altına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen bir soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden uzaklaştırılan ve yerine kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz ve Bismil Belediyesi Eşbaşkanı Orhan Ayaz’ın ardından Kocaköy Belediyesi Eşbaşkanı Rojda Nazlıer de gözaltına alınmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ