HDP’den diyalog ve müzakere adımı: 4 partiden randevu istendi

HDP CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden randevu talep ederek, diyalog için ilk adımı attı. Ziyaretlerle birlikte demokratikleşme, özgürlükler ve adalet konularında çözüm önerilerinin sunulması bekleniyor.


HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar; CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden randevu talep etti. İlk görüşmenin Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile gerçekleşmesi bekleniyor. Ziyaretlerde eş başkanlar demokratikleşme, özgürlükler ve adalet konularında HDP’nin çözüm önerilerini sunacak.

Muhalefet partileri arasındaki bu ziyaretler, siyasi partiler arası diyalog sağlamak ve güncel gelişmelerle ilgili müzakere olarak değerlendiriliyor. Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, güncel gelişmeleri değerlendirmek, başta ekonomi olmak üzere iç ve dış gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, ayrıca başta demokratikleşme, özgürlükler ve adalet olmak üzere HDP’nin bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini sunmak için CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden randevu talep edildi.


Randevu talebine ilk yanıt Saadet Partisi’nden geldi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın beraberinde bir heyetle 1 Şubat 2021 Pazartesi günü Saadet Partisi genel merkezine giderek Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

HDP’nin AK Parti, MHP ve İYİ Parti’den randevu talebinde bulunmadığı, bunun nedeni olarak 3 partinin HDP’ye dönük olumsuz politik tutum ve söylemleri olduğu öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ