“Hayaller reform, gerçekler beşinci sınıf mafya düzeni!"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur İttifakı’nda yaşanan ayrılıklara işaret ederek, “Aynı iktidarın içinde birinin yaptığını diğeri yıkıyor. Hayaller reform, gerçekler beşinci sınıf mafya düzeni” dedi.

Siyasetin yüksek sesle konuşmaya başladığı Cumhur İttifakı içindeki tartışma Ahmet Davutoğlu’nun da gündemindeydi.

Gelecek Partisi’nin Siirt il kongresinde konuşan Davutoğlu, “İnsan hakları reformu yapacağız diyen Erdoğan, karşısında kimi bulsa terörist deyip karakola götüren yargı ve İçişleri Bakanı. Millet sizin bu ciddiyetsizliğini hak edecek ne yaptı. Bu adımları kim atıyor? Siz mi atıyorsunuz yoksa görünen ve görünmeyen ortaklarınız mı? Biriniz reform diyor diğeri statüko. Biriniz hukuk diyor diğeri mafya. Biriniz adalet diyor diğeri baskı. Bu nasıl bir iktidar fotoğrafı. Biz bu manzarayı iyi biliriz.”dedi.


DAVUTOĞLU İTTİFAKTAKİ AYRILIKLARA DİKKAT ÇEKTİ

Gündemdeki tartışmalar üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef alan Davutoğlu, şunları söyledi: “Hayaller reform, gerçekler beşinci sınıf mafya düzeni! Hayaller tam bağımsız Türkiye, gerçekler küresel güçlere uygun değişiklikler! Hayaller koalisyonsuz tek başına Erdoğan iktidarı, gerçekler eski Türkiye’nin bütün artıklarının yönettiği bir gizli koalisyon. Sayın Erdoğan millete acı reçete yazmayı bıraksın önce kendisine görünen ve görünmeyen ortaklarının yazdığı acı reçeteyi millete açıklasın.”

“KENDİNE MUHALEFET EDEN İKTİDAR NASIL BİR GARABETTİR?”

“Milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz?” diye soran Ahmet Davutoğlu’nun eleştirilerinden AKP’nin ekonomi politikası da nasibini aldı. Davutoğlu, “Siz bu yaklaşımla hangi reformu yapacaksınız. Kendi kendisine muhalefet eden bir iktidar nasıl bir garabettir. Faizleri siz artırdınız Sayın Erdoğan! Türkiye’nin en yüksek faizlerini ödeyen hükümeti sizin hükümetiniz. Milletin alın terini faize gömen sizin hükümetiniz. Milyonlarca vatandaşın emeğini faizciye aktaran yönetim sizin yönetiminiz.” diye konuştu.

DAVUTOĞLU: HANGİSİ ERDOĞAN, HANGİSİ İKTİDAR

Erdoğan’ı samimi olmamakla suçlayan Ahmet Davutoğlu “İnsan hakları dediniz, ertesi gün Diyarbakır’da yine kelepçe, yine soruşturma, yine 1990’lar manzaraları. Ağzınızdan seneler sonra adalet kelimesi çıktı ertesi gün affedip serbest bıraktığınız bir yeraltı dünyası lideri ortağınızla birlikte ana muhalefet partisi liderini ağza alınmayacak küfürlerle tehdit etti. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Yıllar sonra hukuk dediniz ertesi gün milyarları gömüp İstanbul’u İstanbul olmaktan çıkaracak projenize karşı çıkan belediye başkanına akla ziyan soruşturma başlatıldı. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Geçen hafta faiz artırmanın ekonomiye nasıl zarar vereceğini söylediniz, ertesi gün faizler yüzde 15 çıkarıldı. Çıkıp bir tek cümle söyleyebildiniz mi? Hangisini savunuyorsunuz? Hangisi Erdoğan hangisi iktidar. Faizlere karşı çıkan Erdoğan faizleri artıran Erdoğan’a karşı” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ