Havuz Medyası ve TRT'nin gözaltı haberi de yalan çıktı

Bir gelişmeden iki ayrı zamanda iki farklı yalan haberi ancak Havuz medyası yapabilir
Havuz ve biat medyası ile bazı İngiliz basınında gözaltına alındığı hatta tutuklandığına ilişkin haberler yapılan Akın İpek, sosyal medya hesabından bu iddialara cevap verdi.

Dün akşam katıldığı ve hakkındaki iddialara tek tek açıklık getiren MoonStar yayınının linkini paylaşan Akın İpek, ”Herşeyi bu konuşmamda tüm detayları ile açıkladım. Başka hiç bir yeni gelişme yok. Dinlerseniz çok mutlu olurum.” ifadelerini kullandı.

OLAYIN ASLI NE?


AKP iktidarının İngiltere’den iade talebi doğrultusunda, mahkemeye çağrılan ve geçtiğimiz mayıs ayında polisle mahkemeye giden Akın İpek, akşamları evinde kalması şartıyla serbest bırakılmıştı. Hakim İpek’in, kefalete ve pasaportunu teslim etmesine hükmetmişti. Aynı mahkeme, iadeye gerekçe yapılan Türkiye’deki çatı davasındaki suçlamaların çoğunu da düşürmüştü. Hakim, mali suçlamalara bakacağını belirtip, darbe suçlamasını ve iade talebini reddetmişti. Bu işlemin İngiltere’deki teknik ismi ‘tutuklama’… Mahkemenin, nihai kararını Eylül ayında vermesi bekleniyor.

Havuz ve biat medyası, geçen ay yaşanan ve devem eden bu süreci son günlerde algı amaçlı olarak tekrar tekrar gündem getiriyor. Akın İpek de yaptığı son açıklama ile devam eden sürece işaret ederek, durumunda bir değişiklik olmadığını vurguladı.

Avukat Aslı Kazan’dan CNN Türk’e eleştiri

Geçtiğimiz mayıs ayındaki gelişmeyi yeni habermiş gibi veren CNN Türk’ü eleştiren Avukat Aslı kazan, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundı: ”Akın İpek’in 2 ay önceki gözaltısını son dakika olarak veren CNN Türk. Ve bunun önümüzdeki günlerde çok önemli gelişmelere sebep olacağı analizini yapan Hakan Çelik.”


 
AKIN İPEK: TERÖRİST GÖMLEĞİ BİZE UYMAZ KARDEŞİM

İşte İpek’in, 1 saat süren progrmda söylediklerinden satırbaşları:

Çatı davası eylülde burada görülecek. En ufak suçum varsa, beni idam etsinler.
Bana diyorlar ki korkuyor. Kardeşim biz korku duvarını geçeli yıllar oldu. Çilesi olan adamın korkusu olmaz.
Kardeşim Tekin İpek, hayatında ne siyaset ne cemaat bir şey olmamış. Efkan Ala’dan tutun Mehmet Şimşek, Abdullah Gül’e kadar yanınızdan ayırmadığınız bir insan. 2,5 yıldır cezaevinde. Biriniz çıkın da bir şey deyin.
Kardeşi hapis, annesi çaresiz. Çölün ortasında gibi bir yerde yaşıyorum. Mutlu bir hayat yaşamama imkan var mı, kardeşim. Ailem paramparça olmuş, tutturmuşlar “Akın İpek lüks içinde yaşıyor”. O lüksü Allah onlara da nasip etsin.
2014’te verdiğim özel röportajda söyledim, paralel devlet yapılanması devletin ve milletin başına belaydı. Bugün daha büyük bir bela.
Ailemin Cumhuriyet tarihinde yaptığı bağış kadar kimse hayır yapmamıştır. Sadece Maraş’ta yaptıkları okulları camileri çıkarsınlar. Hacı annemin dedesinin evini alıp MÜSİAD’a verdiler. Kendine işadamı diyenler orada toplantı yapıyor
Uzun yıllardır aileme bir gömlek giydirmek istiyorlar. Vatan haini, terörist, kara para aklamış, zimmetine para geçirmiş, vs. Bu gömlek bize uymaz kardeşim.
Adalet Bakanı açıklama yapmış, bizden “bunlar” diye bahsediyor. Ben hep “sayın” diye konuşurum. Biz bu ülkenin vatanseverleriyiz. Ayrım yapmadık, herkesi kucaklayan bir aileyiz. “Bunlar” lafını aynen iade ediyorum kendisine.
Hacı annem, hayatında karakol görmemiş bir kadın. Hapishane kapılarında, mahkeme kapılarında.. Adı gibi Melek bir kadın, hayatı paramparça. Kime kızarsan kız, kadını evinden niye çıkarıyorsun?
İnsan demiyeyim, bir tür yaratık türedi. Bunlar insanlara her şeyi yapabilirler. Biraz daha sayıları çoğalsın, Türkiye’de kimsenin can, mal, mülk güvenliği kalmaz.
Ben İngiltere’deyim. Dönsem buradaki şirketler çökecek, davaların hepsi kalacak. Derdimizi kim anlatacak? Benden başka kimse yok. Yahu, dışarıda mıyım, içeride miyim, farkında değilim.
Benim grubumda bir kuruş kaynağı belli olmayan bir işlem gösterin bütün varlığımı hediye edeceğim dedim. O günden bu güne senin şu kadar gayrimeşru bir harcaman var, bunu koyamadılar.
Gazetecinin görevi gizli gizli insanları uzun süre takip etmek, resimlerini çekmek, ofislerine başka isim vererek girmek değildir. Kendileri karar verecekler ya gazeteci olacağız ya ajan olacağız, ikisi birden olmaz. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ