Halkevleri'ne yönelik Afrin muhalif operasyonu: 12 kişi gözaltında

Halkevleri'ne yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş'ın da içinde olduğu toplam 12 kişi gözaltına alındı.
Halkevleri’ne yönelik Ankara merkezli başlatılan soruşturma kapsamında eş genel başkan Dilşat Aktaş’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındığı duyuruldu. Operasyonun resmi gerekçesi, ‘Afrin’e yönelik ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto için sosyal medya üzerinden halkı sokağa dökme girişimi.’ gösteriliyor.

Ankara Başsavcılığı’ndan konu ile yapılan açıklama şöyle: “Sosyal medya üzerinden ‘Zeytin Dalı Operasyonu’nu protesto bahanesiyle halkı sokağa dökmek ve çatışma çıkarmaya çalışanlar hakkında  geniş çaplı soruşturma başlatıldığını daha önceden duyurmuştuk. Bu soruşturma kapsamında 12 kişi hakkındaki gözaltı işlemlerine devam edilmektedir” denildi.

Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş, Halkevleri üyeleri Ali İmam Aydoğan, Gülşah Öztürk, Furkan Bircan, Necla Duran ve Durak Soyaslan’ın da bu soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ