‘Halk, Kanal İstanbul’u 23 Haziran’da iptal etti zaten’

Ulaştırma Bakanı Turhan'ın "Kanal İstanbul için İBB ile protokol yaptık” sözlerini değerlendiren İmamoğlu: "23 Haziran 2019’da geçmişe dönük bu ve bu tür bütün anlaşmaları halk iptal etti zaten.”
İmamoğlu, Meclis oturumu öncesinde sırasıyla MHP, İyi Parti ve CHP’li üyeleri, Saraçhane merkez binadaki grup salonlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde İmamoğlu’na, CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da eşlik etti. Her partiyle ortak konularının “İstanbul” olduğunu vurgulayan İmamoğlu, ziyaretlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.


ULAŞTIRMA BAKANI ‘İBB İLE PROTOKOL YAPTIK’ DEMİŞTİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak “İBB ile protokol yaptık” sözlerini değerlendirdi. “Talihsiz bir açıklama” diyen İmamoğlu, “Kaldı ki 23 Haziran 2019’da geçmişe dönük bu ve bu tür bütün anlaşmaları halk iptal etti zaten” ifadelerini kullandı. İmamoğlu şöyle devam etti:

‘SAYIN BAKANI BEYANATLARI KONUSUNDA HEP UYARIYORUM’

“2012, 2014, 2015, 2016 hatta 2018’de de o dönemin yetkilileri ile aralarında yapılmış protokoller var kurum içinde. Ama protokol deyince Sayın Bakan, zannedersiniz ki, imzayı attık iş bitti. Eğer Sayın Bakan’ı bir imza kurtaracaksa ya da İstanbul’u bir imza mahvedecekse, hiç kusura bakmasın yani bu konuda da araştırma yapmamış. Sayın Bakan’ı hep uyarıyorum, araştırarak ve süreci derinlemesine analiz ederek beyanatta bulunması konusunda. Ama ne yazık ki talihsiz bir açıklama. Kaldı ki 23 Haziran 2019’da geçmişe dönük bu ve bu tür bütün anlaşmaları halk iptal etti zaten.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ