‘Granada’daki ezanı dinlemek güzel ama koronadan ölenlerin selasını da duymak gerek’

Erdoğan’ın Granada’da okunan ezanı dinlediği görüntüleri paylaşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un paylaşımına, koronavirüs konusunda yeterli önlemlerin alınmadığını düşünenlerden tepki yağdı.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmeye başladığı 10 Marttan bu yana kendisini Saray’a kapatan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İspanya Granada’da okunan ezanı dinlediği görüntüleri paylaştı. Görüntülerde Erdoğan elindeki cep telefonundan okunan Ezan-ı Muhammedi’yi dinliyor.

DAHA SIK İSTEDİLER


Görüntü sosyal medyada büyük ilgi gördü. Erdoğan’ı her gün görmek istediğini söyleyen AKP’liler Altun’dan bu tür videoları daha sık paylaşmasını istedi.

‘EZAN VE DİN ÜZERİNDEN ŞOV’

Öte yandan videoya tepkiler de bir hayli fazla. Koronavirüs salgını konusunda hükumetin yeterli önlemleri almadığını savunan bazı vatandaşlar görüntülerle ‘Din ve Ezan üzerinden şov’ yapıldığını söyledi. Altun’un paylaşımına yorum yapan bir sosyal medya kullanıcısı, ”Granada da ezanı şerifi okunurken huşu içinde dinlemek güzel. Lakin halkı Covid- 19 yüzünden ülkemizde okunan yüzlerce, önlem alınmazsa binlerce okunacak selayı da duymak gerekir” ifadelerini kullandı.
   
 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ