Gençlerin ‘sandık’ göndermesi Erdoğan’ın uykusunu kaçırdı

Erdoğan, yeni sınav düzenlemesinin sıkıntılı günler geçiren turizmcileri kurtarma operasyonu olduğunu savurarak hükumeti eleştiren öğrencilere, gecenin 4’ünde cevap vermek zorunda kaldı.


Üniversite giriş sınavı YKS’e hazırlanan öğrenciler, sınavın 26 Temmuz’dan 27 Haziran’a çekilmesine sosyal medyadan tepki gösterdi. Gelecekleri ve hayalleriyle oynandığını söyleyen öğrenciler, hükumete ve Erdoğan’a sandık göndermesi yaptı. Tepkili öğrencilerden düzenlemenin, salgın sonrası sıkıntılı günler geçiren turizmcileri kurtarma girişimi olduğunu savunarak, eğitimin ve kendilerinin ikinci plana itildiği yorumları geldi.

SORUMLULUK BİLİNCİYLE ALINAN KARAR


Gece boyunca gelen paylaşımlara AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan kayıtsız kalamadı. Sınav düzenlemesindeki müfredat ve süre gibi diğer maddelere de atıfta bulunan Erdoğan saat 03.53’de tepkili öğrencilere, ”Sevgili gençler, 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var” diyerek cevap verdi.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ