Fatih Erbakan’dan yeni parti sinyali

Eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan'dan yeni parti sinyali geldi.
Oğul Fatih Erbakan, ''Alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor. Şunu da söylemekte fayda var ki henüz ekip oluşturulup plan yapılmadı'' dedi.

Hükümete yakın Diriliş Postası Gazetesi’ne konuşan Fatih Erbakan, “Bizim için önemli olan temel prensiplerimize uygun icraatların yapılmasıdır. Bunlar arasında dış politika ve ekonomi örnekleri önemli yer kapsıyor. Bu şartlar yerine getirilecek olursa, kim ya da hangi partinin yaptığı ayırt edilmeden üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

‘KARARLI OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİM’


Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak Ak Parti 15 yıldır kendilerine has çizgiyle devam ediyor. Bu nedenle alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor. Şunu da söylemekte fayda var ki henüz ekip oluşturulup plan yapılmadı. Necmettin Erbakan'dan bize kalan sorumluluğu yerine getirmeye kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Saadet Partisi şu an Milli Görüş çıkarlarından uzaklaşmış durumda olduğu için bizlerde davamızı devam ettirmek için elimizi taşın altına koyacağız”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ