'Evet oyları yüzde 60' diyen anket şirketiyle ilgili önemli iddialar

Adil Gür'ün "Evet" oylarının %60 olduğu yönündeki açıklamasının ardından, Barış Yarkadaş Gür ile ilgili ilginç iddialarda bulunarak, "Pelit Pastanesi'nde yaptığı görüşmelerin detaylarını açıklamak zorundadır" dedi.
CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, "Evet" oylarını %60 olarak açıklayan Adil Gür'e Twitter üzerinden yanıt verdi.

Adil Gür için "kamuoyu araştırmacısı değil, kamuoyu oluşturmacısıdır" diyen Yarkadaş, "Adil Gür hangi anlaşmayı yaptığını açıklamak zorundadır" dedi.

Gür'ün AKP ile ticari ilişkileri olduğunu öne süren Yarkadaş, Adil Gür'ün açıklamalarının "ciddiye alınmamasını" isteyerek, Adil Gür'den "Pelit Pastanesi'nde yaptığı görüşmelerin detaylarını açıklamasını" talep etti.


Adil Gür'ün açıkladığı oranın, diğer hiçbir seçim anketi çalışmasına benzememesi dikkat çekmişti.CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür’ün ‘Evet’ oylarını yüzde 60.8 oranında olduğunu açıklamasının ardından daha önce attığı bir tweeti paylaştı. Çıray, o tweetinde 10 Nisan'da A&G'nin “birkaç gün içerisinde ‘evet'leri yükselmiş gibi gösterek ‘hayır'cıların sandığa gitmemesini sağlayacağını” söylemişti.

Çıray, kaynağının Cumhurbaşkanlığı Sarayı olduğunu söylerken, A&G şirketinin bugün açıkladığı referandum anketiyle bu iddiasının doğrulandığını ifade etti. A&G, bugün açıkladığı anketinde referandum yüzde 60 ‘Evet' oyu çıkacağını söylemesinin ardından Aytun Çıray’ın attığı tweetler sosyal medyanın gündemine oturdu.

Çıray'ın mesajları şöyle:


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ