“Eskiden salonlar sürekli olarak alkışlarla inlerdi”

Partisin il kongrelerinde videokonferans yöntemiyle konuşan Erdoğan, 2053 vizyonlarını anlattığı konuşmasını alkışlamayan partilere, “Eskiden salonlar sürekli olarak alkışlarla inlerdi” diyerek sitem etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl kongrelerine videokonferans yöntemiyle katıldı.

"SALONDA ÇOK HEYECAN GÖRMÜYORUM"


Erdoğan konuşmasının bir bölümünde: “Evlatlarımıza miras olarak 2053 vizyonlarını hayata geçirecekleri büyük ve güçlü Türkiye’yi bırakacağız. Bunları yapacak olan sizlersiniz. Fakat ben şimdi salona bakıyorum. Salonda çok heyecan görmüyorum. Eskiden Burdur’un salonları, Gümüşhane’nin salonları sürekli olarak alkışlarla inlerdi. Isparta aynı şekilde inlerdi. Bunu her an görmek yaşamak arzusundayız” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasını sosyal medya hesabından değerlendiren eski AKP’li ve DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partililerin Erdoğan’ı alkışlamasını sözlerinin samimiyetsizliğe bağladı.

ÜLKEYE YAZIK ETTİNİZ

Yeneroğlu paylaşımında: “Hayret! Acaba millet neden alkışlamıyor? İnsanlar samimiyetsizlikten yorulmuş olabilir mi? Kendi teşkilatınız bile artık sizi inandırıcı bulmuyor olabilir mi? Şöyle bir kendinizi sorgulasanız? Sadece günde üç dakika öz eleştiri yapmayı deneseniz? Ülkeye yazık ettiniz” ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ