Eski AKP'li vekilden "Gül yakında konuşacak" iddiası

‘Abdullah Gül sık sık toplantılar yapıyor’
Eski AKP Milletvekili Emin Şirin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın zamanda bir açıklama yapacağını iddia etti. Şirin, “Gül, eski bir Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı ve eski bir bakanı yanına alıp açıklama yapacak” dedi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’ya konuşan Şirin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakında eski bir Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı yanına alarak ülkeyle ilgili fikirlerini paylaşacağını ifade etti.

‘Abdullah Gül sık sık toplantılar yapıyor’


Emin Şirin, katıldığı televizyon programında AKP’ye karşı yeni bir oluşum başlatacağı ileri sürülen eski Cumhurbaşkanı Gül ile ilgili şu iddiaları dile getirdi: “Duyduklarımızı bilgi olarak söylüyorum. Çok sık bazı toplantılar yaptığı, memleketin gidişatından memnun olmayanlarla sık sık bir araya geldiği ve artık onlara da bir tavır ortaya koyduğu, durumdan memnun olmadığını anlattığı, AB kriterlerinden uzaklaşılmaması gerektiğini söylediği, hukuk devletinden uzaklaşılmaması gerektiğini söylediğini söylüyorlar. Hatta yakın zamanda da yanında bir eski Anayasa Mahkemesi başkanı ve eski bir Bakan alıp açıklama yapacak.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ