​Erdoğan'ın kapıyı gösterdiği AKP'li vekil, istifayı verdi

Son dönemde parti içi eleştirileri ile gündem olan AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eleştirileri sonrası partideki tüm görevlerinden istifa ettiğine dair yazıyı yetkililere verdiği belirtiliyor.Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın yazdığına göre, Erdoğan'ın "Partimizin içinden arkadaşlarımızın, hele ki parti yönetiminden arkadaşlarımızın yaptığı paylaşımları anlayamıyorum. Madem böyle düşünüyorlarsa arzu eden isterse gidebilir" sözleri sonrası bu kararı aldığı kaydediliyor.


MKYK toplantısında Erdoğan'ı dinleyenler arasında Yeneroğlu'nun da olduğunu söyleyen Fırat, MKYK toplantısının ardından moralinin bozuk olduğunu ve toplantı sonrası yapılan iftara da katılmadığını aktarıyor.

Fırat, Erdoğan'ın, "Arkamdan iş çevirenler var" diyerek bazı parti yöneticilerinin aleyhinde çalıştığını söylemesi üzerine Yeneroğlu'nun partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e verdiğini ifade ediyor.

Yeneroğlu dilekçeyi verirken "Sayın Cumhurbaşkanı benimle görüşmek istemeyebilir. İstediği zaman bu dilekçeyi işleme koyabilir. İsterse milletvekilliğinden de istifa ederim" demiş.

Mustafa Yeneroğlu’nu da aradığını söyleyen Hande Fırat, şu cevabı aldığını aktarıyor:

"Keyfim yerinde değil, hiçbir siyasi hesap içinde değilim. Ben bugüne kadar eleştiri ve endişelerimi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hep paylaştım. Ancak toplum gün geçtikçe kutuplaşıyor. Benim gibi düşünmeyen, yaşamayan, bakmayan insanların da huzurlu olmasını istiyorum çünkü onların huzuru da benim huzurum. Ben kimse ile beraber hareket etmiyorum. Çocuklarımızın yüzüne bakabilmek istiyorum."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ