Erdoğan Karamollağolu’na “Af çalışması geldi beni tatmin etmedi” demiş

Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında geçen görüşmede konuşulan af kulusini Abdülkadir Selvi yazdı.


TBMM’ye sevkedilen ancak görüşmelerine yeni yasama yılında başlanacak olan infaz indirimi düzenlemesiyle ilgili beklentiler sürerken, bir yandan da af tartışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu arasında gerçekleşen görüşmede de af konusunun gündeme geldiği ortaya çıktı. Konuyu Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi köşesine taşıdı.


İkili arasındaki ilk konu başlığını Karamollaoğlu’nun açtığını belirten Selvi şöyle yazdı:

“İlk başlık, F...’yle mücadele konusu olmuş. Karamollaoğlu, F...’yle mücadele adı altında yaşanan mağduriyetleri gündeme getirmiş. “15 Temmuz’dan sonra mağdurlar türedi. F...’yle mücadele kapsamında kamuda görevden almalar oldu. Ancak bunların bir kısmı yargı kararıyla geri döndü. Fakat bunlar göreve başlatılmıyor. Bunlarla ilgili bir çözüm bulmak lazım. Belki aynı kurumda olmayabilir ama başka bir yerde çalışmalarını sağlamak lazım. Bunlara belki bir af çıkarılabilir ya da en azından bir çözüm geliştirilebilir” demiş. Erdoğan ise ayrıntılı bir şekilde F...’yle mücadelenin zorluklarını anlatmış. Ama çok daha önemli bir şey söylemiş. “Bazı hazırlıklar yapıldı ama beni tatmin etmedi” demiş. Karamollaoğlu, Erdoğan’ın yeni bir çalışma yaptıracağı izlenimi edinmiş.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ