Erdoğan Gül'e "vurmaya" devam ediyor!

Düzce'de konuşan Tayyip Erdoğan'ın son çıkan KHK'yı eleştiren Abdullah Gül'e ağır sözler söyleme devam ediyor: "Bu bozgunculuk merakının sebebi nedir?"
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumunda bazı eski arkadaşlarının 'Hayır' kampanyası yürütmesinin kendisini üzdüğünü söylerken, "Hiç önemli değil. Kişi sevdikleri ile beraber haşrolacaktır. Siyaset boşluk kabul etmez. Birileri gider bizi binbir yalanla başka türlü anlatır" diye konuştu.

Erdoğan, konuşmasının devamında, "Bizi asıl üzen, böyle bir zatla, böyle bir parti ile aynı istikamette güya siyaset yapanları görüyor olmamızdır. En küçük tepkilerini görmediğimiz kişiler olur olmaz konularda konuşmaya başladı. Hayırdır bir anda bu hız, bu tepkisellik nereden çıktı? Bu bozgunculuk merakının sebebi nedir?" ifadesini kullandı. Konuyu daha fazla deşmek ve hakkında konuşmak istemediğini belirten Cumhurbaşkanı, "Nihai kararı millet verecek" dedi.

Erdoğan ile selefi Abdullah Gül arasında 696 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişiminin "bastırılmasında" rol oynayan sivillere yargı muafiyeti getiren düzenleme hakında  tartışma çıkmış; Gül,  "kaygı verici", "gözden geçirilmeli" yorumlarında bulunmuştu.


Eski Başbakan Yardımcısı ve AKP kurucularından Bülent Arınç'ın da retweetleyerek desteklediği paylaşımlar için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Kendileri tarafından yapılan o açıklama, aldığı retweet’lerle süreci çok farklı bir yere doğru işletmiştir"  demişti. Erdoğan, daha sonra "düzenlemenin son derece açık olduğunu" vurgulayarak "Yazıklar olsun" ifadesini kullanmıştı. Bunun üzerine açıklama yapan Gül, şunları söylemişti:

"Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, haraket ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ