Erdoğan: Daha sert, daha sinsi, yer yer de kanlı bir sürece giriyoruz

AKP'nin kuruluş yıl dönümünde konuşan Erdoğan Türkiye'de demokrasiyi ileriye götürmeye çalıştıkları her sefer önlerinin kesilmeye çalışıldığını iddia etti. Erdoğan konuşmasında Erdoğan İstanbul Sözleşmesini de hedef aldı.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan partisinin 19. kuruluş yıl dönümünde yaptığı konuşmada Türkiye’nin üzerine oynanan oyunların yeni bir boyuta geçtiğini belirterek, “Çok daha sert, çok daha sinsi, yer yerde kanlı bir sürecin içine giriyoruz” dedi.

Erdoğan, konuşmasında, "Bak bizim Oruç Reis'imize sakın ha saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" ifadelerini de kullandı.. 

Öte yandan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde gündemden düşmeyen, kadına yönelik şideti önlemeye yönelik hazırlanan ve Türkiye’nin de taraf olduğu İstanbul Sözleşmesini de hedef aldı. Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi etrafında dönen tartışmaları ve sonrasında yaşanan protestoları eleştirerek, ‘Bir avuç sapkına meydanı bırakmayacağız’ dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ