Erdoğan Bayraktar’dan ilginç paylaşım: Abara dubara ile şebeklik yaparak yer tutanlar!

2013 yılında gerçekleşen 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrası istifa eden AKP’li eski Şehircilik ve Çevre eski Bakanı Erdoğan Bayraktar sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı.

Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olarak bilinen 17/25 Aralık soruşturmasının sanıklarından AKP’li eski Şehircilik ve Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, yine bir sosyal medya paylaşımıyla gündeme geldi. Daha önceki “Meyve ağacının dibinden çıkan yabani fidanlar aşı tutmadı. Budanan ana ağaç dal verip çiçek açabilirse, meyve verecek!” ifadeleriyle AKP’yi kastettiği iddia edilen Bayraktar’ın son paylaşımı da oldukça manidar bulundu.

ŞEBEKLİK YAPARAK YER TUTAN


Bayraktar paylaşımında: “Üretim boyutu olmayan, sorumluluktan kaçan, abara dubara ile ve şebeklik yaparak yer tutanların sonunun iyi olduğu hiç görülmemiştir. İşte, gerçek zavallılar bunlardır” ifadelerini kullandı.
 

"ERDOĞAN DA İSTİFA ETMELİ" DEMİŞTİ

AKP’den 24. Dönem Trabzon Milletvekili olan Erdoğan Bayraktar’ın adı, Şehircilik ve Çevre Bakanı yaptığı dönemde yolsuzluk iddialarına karışmıştı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eski Başkanı da olan Bayraktar, bir televizyon kanalına verdiği röportajda, yolsuzluklardan dönemin Başbakanı Erdoğan’ı suçlamıştı.

Operasyonlar sonrası Erdoğan’ın kendisini istifaya zorladığını söyleyen Bayraktar: ”Soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan’ın talimatıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan’ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ