Enis Berberoğlu: Demokrasi koşullarında düzelme yok!

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, yargılamasının devam etmesine karşın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, “Demokrasi için bir bedel ödenecekse önce CHP’liler öder. Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım” dedi.
CHP’li Enis Berberoğlu, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın fezlekelerinin TBMM Genel Kurulu’na getirilmesi sonrası üç ismin milletvekillikleri düşürüldü.

‘BANA İSABET EDECEK BİR DEMOKRASİ PİYANGOSU BEKLEMEK SAFTİRİKLİK OLURDU’ 

Konuya ilişkin ilk açıklamasını CHP Genel Merkezi’nde yapan Berberoğlu, “Karar sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Türkiye’de benim cezaevinden çıktığım günden bu güne demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme yok. Bana da isabet edecek bir demokrasi piyangosu beklemek fazla saftirik olurdu” ifadesini kullandı.


Yargıtay’da cezası onanan ancak Anayasa Mahkemesi’nde (AYM) dosyası görüşülen Berberoğlu, önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezasını yatmak üzere teslim olacağını duyurdu.

MİT TIR’LARI DAVASINDAN YARGILANIYORDU

CHP’li Enis Berberoğlu, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasını almış ve bu ceza Yargıtay tarafından onanmıştı.

Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu’nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine de karar verilmişti. Berberoğlu ile Güven ve Farisoğulları hakkındaki yargı kararları TBMM’de bekletiliyordu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ