Dört maaşlı Hamza’ya AKP’den ‘vatan sevgisi’ ile destek

Meclis’te Hamza Yerlikaya’nın sporculuk geçmişini anarak, Vakıfbank yönetim kuruluna atanmasını savunan AKP Adana Milletvekili Tamer Dağlı, atamayı eleştirenlere “Vatan sevginizden şüphe edin” dedi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmasının tartışmaları sürüyor. ‘Liyakat’ tartışmalarının yaşandığı atamanın ardından Hamza Yerlikaya’nın 4 maaş alacağı ortaya çıkmıştı. Kamuoyunda süren tartışma Meclis’e de sıçradı.

TARTIŞMA MECLİS’E DE SIÇRADI


Meclis Genel Kurulu’nda AKP Grubu adına söz alan Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Hamza Yerlikaya’yı savunan bir konuşma yaptı.

HAMZA İÇİN NE YAPSAK AZ

Atamayı “Bu bankaların sporla ilgili hizmetleri de var” sözleriyle savunan Dağlı, “Ağırlıklı olarak eleştiriler, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olmuş, ‘Asrın Güreşçisi’ dediğimiz Hamza Yerlikaya üzerinde yoğunlaşmaktadır. Hamza Yerlikaya bu vatanı seven, bayrağını seven, ülkesini seven ve İstiklal Marşı’mızı defalarca okutan, bu bayrağı defalarca dalgalandıran bir sporcumuzdur”

AKP’li Yerlikaya için ne yapsak azdır diyen Dağlı, “Eğer Hamza’dan rahatsız oluyorsanız vatan sevginizden şüphe etmeniz lazım” diye konuştu

Dağlı’nın sözlerine İyi Parti sıralarından tepki yükseldi. Dağlı’ya yanıt veren İyi Partili Lütfi Türkan, “Senin terazin tartmaz bizim vatan sevgimizi” ifadelerini kullandı.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ