Devlet Bahçeli'den seçmenlere bir HAYIR mesajı daha!

Dün Cumhurbaşkanı danışmanlarının eyalet sistemi sözlerine tepki göstererek seçmenlere HAYIR mesajı veren Bahçeli, bugün de "Hayır diyen milletvekillerimizi dışlamayacağız" diyerek bir mesaj daha vermiş oldu.
Bahçeli, "Partimizin içerisinde Fethullah Gülen hareketiyle ilgili olanları biliyorum, şu anda hala varlar. Sayısını söyleyemem. Milletvekili de var" dedi. Bahçeli eyalet tartışmalarıyla ilgili dün söylediklerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarına, "Fazlasıyla yeterli" ifadeleriyle karşılık verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali  Yıldırım eyalet tartımalarına ilişkin "Gündemimizde yok" açıklamasını yapmıştı.

"Hayır diyen milletvekillerimizi dışlamayacağız" diyerek dikkat çeken bir çıkış da yapan Bahçeli’nin ise açıklamalarından satırbaşları şöyle:


"16 Nisan'da yapılacak olan, Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olan referanduma gidiyoruz. Bu referandumun milletimizin geleceğinin belirlenmesinde bir başlangıcı oluşturacak. Bu referandumu anlamlandırabilmek için geriye giderek Türkiye'deki siyasi süreci yakinen incelemek lazım. 2007 yılı önemli dönüm noktasıdır. Cumhurbaşkanlığı seçimi ile AK Parti, TBMM'de önemli bir çoğunluğa sahip olmakla beraber göstermiş olduğu, Abdullah Gül'ü aday gösterdikten sonra Meclis'teki oylamalarda 367'nin altında kalması sebebiyle sorun yaşandı. 367 dediğimiz kilit demokrasiye vuruldu."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ