DEVA Partisi sahaya çıkıyor, teşkilatlanmaya hız verildi

Kuruluşu küresel pandeminin hemen öncesine rastlayan DEVA Partisi, teşkilatlanmaya hız verecek. İl ve ilçe örgütlerini oluşturmaya başlayan parti, Genel Merkez binasını yakında açacak.


Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi. Koronavirüs salgınının, partinin kuruluş aşamasına denk gelmesiyle genel merkez çalışmaları başta olmak üzere teşkilatlanması da yavaşlatan DEVA Partisi, salgının etkisini yavaş yavaş yitirmesiyle üye alımına ve teşkilat oluşumlarına hız verdi.

Öte yandan DEVA Partisi’nin Ankara’da Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki Genel Merkez Binası’ndaki fiziki çalışmalar tamamlandı. Taşınma işleminin bu hafta yapılması bekleniyor. Parti yöneticilerinin de bu haftadan itibaren Genel Merkez’de çalışmalara başlayacağı belirtiliyor.


KOMİSYON BAŞVURULARI DEĞERLENDİRECEK

devapartisi.org sitesi üzerinden tüm iller için il ve ilçe teşkilatlarından görevlendirilmek üzere başvurular alınmaya başlandı. Teşkilatlanmada yer almak isteyenler form doldurarak başvuruyor. Başvurular eski Sanayi Bakanı Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen öncülüğünde kurulacak bir komisyonda değerlendirilecek.

“60 BİN GÖNÜLLÜ BAŞVURDU”

Partinin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, teşkilatlanmaya başladıklarını duyurarak, “Daha müreffeh bir Türkiye ideali için yan yana gelmiş 90 vatanseverin kurduğu 60.000 bini aşkın gönüllünün görev almak için başvurduğu DEVA partisi olarak bismillah deyip teşkilatlanma çalışmalarını başlatıyoruz. Rabbim ülkemize milletimize hayırlı eylesin” ifadelerini kullandı.

“SALGIN BİTİNCE SAHAYA ÇIKIYORUZ”

Dışişleri ve Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Abdurrahman Bilgiç ise “Artık deva zamanı… Türkiye çapında teşkilatlanma çalışmalarına başladık. Salgın bitince sahaya çıkıyoruz” açıklamasında bulundu.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA AKP’Lİ SEÇMEN ALTERNATİF ARAYIŞINDA

Teşkilat çalışmalarına hız veren DEVA Partisi bir yandan da kamuoyu araştırmalarına ağırlık verdi. Partinin çeşitli anket şirketlerinin yöneticileriyle yapılan görüşmelerde “yeni siyasi partilerin” durumunu öğrendiği, Ali Babacan öncülüğündeki hareketin yüzde 17-18 bandında oy alabileceği belirtildiği öğrenildi. Ayrıca Doğu ve Güneydoğu bölgeleri için de bölgede etkili bir anket şirketiyle görüşüldüğü ve bölgeden veri alındığı öğrenildi. Özellikle AKP’li Kürt seçmenin, bu partiden hızla uzaklaştığı alternatif arayışında olduğu bilgisi partililerle paylaşıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ