Davutoğlu ekibi yola çıkıyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte yeni bir hareket içerisinde yer alan Selçuk Özdağ, seçim sonuçlarının İstanbul’la sınırlı kalmayacağının altını çizerek, bugünden itibaren siyasette kartların yeniden karılacağını kaydetti.


Eski AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçim sonuçlarının İstanbul ile sınırlı kalmayacağını belirten Özdağ, “Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır” dedi.

DEMOKRASİ KAZANDI, HUKUK KAZANDI


Twitter hesabından açıklama yapan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:
“İstanbul seçimi, İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olsun. Demokrasi kazandı, hukuk kazandı. Türk insanı baskıcı, otokrat yönetim tarz ve söylemlerine razı olmayacağını gösterdi. Herkes siyasetini bu yeni eğilime göre belirlemek durumundadır. Türkiye, büyük bir çoğunlukla kamplaştıran, kutuplaştıran, ayrıştıran siyaset biçimini reddetmiştir.

İSTANBUL İLE SINIRLI KALMAYACAK

Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır. Kürt kökenli vatandaşlarınız, kardeşlerimiz oylarının kimsenin tekelinde, cebinde olmadığını da göstermişlerdir. Artık eski siyaset tarzının vatandaş tarafından rağbet görmediğinin bir yansımasıdır, ifadesidir. Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır. Bu seçimin en önemli sonuçlarından bir tanesi de budur.

MİLLET CEVABI SANDIKTA VERDİ

Türk Milleti her partilisi ile bir bütündür. Partiler amaç değil araçtır, parti farklılıklarından dolayı insanları hasımlaştırmak ülkeye kötülük etmektir. Bu seçimde terör örgütü şeflerinin iç siyasete malzeme edilmesinin yanlışlığı ve sonuçları da ortaya çıkmıştır. Türkiye, 50 bin kişinin ölümüne sebep olmuş teröristlerin televizyon ekranlarına çıkarılmasına bu aziz milletin bir cevabı olacaktı oldu da ve o cevabı oyları ile sandıkta vermiştir.

MİLLET TEK ADAM YÖNETİMİ İSTEMİYORUM DEDİ

Bu mesajı herkes iyi anlamalıdır. Eleştirilere kulak vermeli ve özeleştiri yapmak erdemini göstermelidir. Vatandaş, kamplaştırma, kutuplaştırma istemiyorum demiştir. Tek adam yönetim ve tarzını istemiyorum demiştir. Siyasallaşan bir yargı istemiyorum demiştir. Her alanda şeffaflık istiyorum demiştir. Demokrasi istiyorum, adalet istiyorum, barış ve kardeşlik dili, uzlaşı istiyorum, bağımsız yargı istiyorum, kuvvetler ayrılığı istiyorum, eğitimde fırsat eşitliği, gelir dağılımında adalet istiyorum demiştir.

YA YENİ HAL,YA YENİ HAL

Yüce dinimiz İslam’ın sandığa götürülüp siyasi hırslar uğruna oylamaya tabii tutulmasını istemiyorum demiştir. Veeee ekonomi ve devlet yönetiminin ehil ellere, liyakatli kişilere verilmesini istiyorum demiştir. Ya YENİ HAL, ya YENİ HAL.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ