Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında Mansur Yavaş’ı tehdit etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mansur Yavaş’ı katıldığı canlı yayında tehdit etti.


Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Yavaş hakkında iddia ettiği “belgede sahtecilik” suçlaması üzerinden yüklenen Erdoğan, “Mansur Yavaş, seçimlere girebilse dahi, seçimden sonra bunun bedelini kendisi ödeyeceği gibi bedelini Ankaralılara da ödetme durumuna düşürür” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ülke TV-Kanal 7-TVNnet ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Ankara’daki seçim çalışmaları ve CHP’nin adayı Mansur Yavaş hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “sahte senet” iddiasına ilişkin “Bu belgelerin ortaya çıkması, yargının Sayın Yavaş’la ilgili vermiş olduğu karar kenara konulacak bir şey değil.” ifadesini kullandı.


“DOKUNULMAZLI YOK, BEDELİ KENDİSİ ÖDEYECEK”

Mansur Yavaş ile ilgili konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimden sonra bunun dokunulmazlığı da yok, bu seçime böyle girebilse dahi seçimden sonra bunlar milletin önüne gelecek, O zaman çok ciddi bedeli kendisi ödeyeceği gibi maalesef Ankaralı hemşerilerimize ödetme durumuna düşürür” şeklinde konuşması dikkat çekti.

Ankara’da iki adayın yarıştığını vurgulayan Erdoğan, “futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmamak gerekiyor. Bu zat zaten yuvarlanıyor. Kökeni MHP’li. Geldi CHP’den iki kez girdi, kaybetti.” dedi.

“MEHMET BEY’İ YANIMA ALDIM”

AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yaptığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ Kayseriyi nereden aldı, nereye getirdi. Bu çok önemli. Bunun dışında ben tabii orada 5 dönem yapınca seni Ankara’ya almamız lazım. Ve Mehmet Bey’i yanıma aldım. Milletvekili oldu.” dedi.

O EVLERİN YIKILMASINI ÖZHASEKİ TAVSİYE ETMİŞ

Özhaseki için “ İlk etapta kendisini Çevre ve Şehircilik Bakanı yaptık.” diyen Erdoğan, “Bu bakanlığın da belediyelerle ilgili bir çok işlevi var. Mehmet Bey de bu işlerde işi çok iyi bilen bir arkadaşımız. Bu arada tabii Mehmet Bey’in üzerine çok önemli bir yük de yıktık. Güneydoğu çukurlarla aşılmıştı. Terör örgütü çukurlarla delik deşik etmiş. Bitişik nizam evlerde de apartmanlar aşağıdan tünellerle birbirine bağlanmıştı. Mehmet Bey’e bunları yıkmamız lazım dedim. Buradaki insanlara biz konutlarını yapıp vereceğiz.” şeklinde konuştu.

HDP İÇİN AĞIR KONUŞTU: DİNSİZ İMANSIZ ATEİST TAKIM

Erdoğan konuşmasının devamında Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yüklenerek, Diyarbakır’daki tarihi Kurşunlu Camii’nin HDP tarafından kurşuna tutulduğunu iddia etti.

Kurşunlu Cami’ni bunlar kurşuna tuttu. HDP denilen dinsiz, imansız, ateist olan takım.” sözleri ile ifadesini sertleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların böyle bir yapısı var. Tüm okulları yakanlar yıkanlar bunlar değil mi? Bunlar kolay şeyler. Tek şeyleri bunların anında yakmaktır, yıkmaktır. Ama benim vatandaşım, benim Kürt kardeşimin buna dikkat etmesi lazım. Yani illa bu da Kürt’tür diye bakmaması lazım. Kürt de olsa eğer yakıyorsa, yıkıyorsa bu memlekete, bu millete zarar veriyorsa, öldürüyorsa bunlarla yol yürümemesi lazım. Buna çok dikkat etmemiz lazım.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ