Cumhurbaşkanı Başdanışmanından Zarrab açıklaması: Anlamalıydık..

Amerika'da yargılaması devam eden Reza Zarrab'a ilişkin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik, "Zarrab kuzu kuzu Amerika'ya gidip teslim olduğunda anlamalıydık" dedi.
Çevik, ABD'de tutuklu bulunan Rıza Sarraf hakkında, 'İşlerin buraya varacağını daha Rıza Zarrab kuzu kuzu Amerika’ya gidip kendini ABD savcılarına yakalattığı zaman anlamalıydık' dedi.

İlnur Çevik konuyla ilgili Gazete Birlik'te yazdığı yazıda şu ifadeleri kullandı:

"Bu işlerin buraya varacağını daha Rıza Zarrab kuzu kuzu Amerika’ya gidip kendini ABD savcılarına yakalattığı zaman anlamalıydık…

15 Temmuz kanlı darbe girişiminden önce Türkiye’nin adli sistemini neredeyse ele geçirdiğini kaydeden Çevik, F...'nün Amerikan adli sistemine de sızmış olduğunu iddia etti.

GÜLEN HAREKETİNİN ABD HUKUKUNU ELE GEÇİRDİĞİ İDDİASI
Zarrab davasının F...’cü eski başsavcısı Preet Baharara ve şu andaki yine F...’cü savcısı John Kim hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtığını kaydeden Çevik, "Savcılık F..’nün Türkiye’deki düzmece belgelerle nasıl kanıt yarattığını ve nasıl bunların dava dosyasına girebildiğini araştırıyor… Bu arada New York mahkemesinde kaçak darbeci F...’cü eski savcı ve hâkimlerin gelip ifade verecekleri bile konuşuluyor." şeklinde iddialar ortaya attı.
Çevik, ifadelerine şu şekilde devam etti: 
"Yani F..’cüler New York mahkemesini ele geçirmiş görünüyorlar ve 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’ye verdikleri zararın yanında şimdi de Türk liderleri köşeye sıkıştırıp onları itibarsızlaştırmanın peşindeler. Ama esas burada paniklemesi gereken Amerikan adli makamlarıdır. Bir mahkemenin böylesine F... tarafından esir alınması sistemin ciddi şekilde tehdit altında olduğunu ortaya koymuyor mu?"
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ