‘Cumhur İttifakı çöküyor, AKP ve MHP 6 ili daha kaybediyor’

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz'a göre olası bir seçimde AKP ve MHP ittifakının 6 belediyeyi daha kaybedebilir.


Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, olası bir seçimde AKP ve MHP ittifakının 6 belediyeyi daha kaybedeceğini belirtti. Son anket sonuçlarına göre, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul, Ankara ve Adana gibi büyükşehirleri kaybeden Cumhur İttifakı üyeleri AKP ve MHP olası bir yerel seçimde 5 büyükşehir ve bir il belediyesini daha kaybedecek.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, kişisel Youtube kanalında bugün belediye seçimi olsa AKP’nin elindeki Bursa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Samsun belediyeleri ile MHP’nin elindeki Manisa Belediyesi’nin CHP ve İYİ Parti’ye geçeceğini öne sürdü.


Kulislerde, uzun süredir Cumhur İttifakı’nın bozulacağına dair iddialar konuşuluyor. Özellikle eski AKP’li vekillerin açıklamaları, Çakıcı’nın tehditleri ve Albayrak’ın istifasının sessizlikle karşılanması da bu iddiaları destekliyor.

Gazeteci Doğan Ertuğrul da Kronos Haber’de yayımlanan “Erdoğan makas mı değiştirdi?” başlıklı yazısında, “Baksanıza önce Çakıcı’nın sonra da MHP yönetiminin yaptığı açıklamaların asıl hedefinin CHP değil bizzat AKP ve Erdoğan olduğunu eski çalışma arkadaşları yazıyor” ifadelerine yer verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan da gündeminde organize suç örgütü lider Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suskunluğu için, “Çok değil, 7 sene evvel ‘çeteler dönemi, mafya dönemi bitmiştir’ diyen Cumhurbaşkanı, bugün illegal yapıların suça konu sözlerine tek kelime edemiyor. İttifak bozulur kaygısıyla, ortağının suça sahip çıkmasına ses çıkarmıyor” demişti.

Bülent Arınç’ın son çıkışını ve Cumhur İttifakı’nda yaşanan krizi değerlendiren gazeteci Fatih Uslu’ya göre de Bahçeli 2021 sonbaharında erken seçim talebinde bulanabilir ve MHP Cumhur İttifakı’ndan çekilebilir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ