CHP'nin açıkladığı son İstanbul anketi

​31 Mart yerel seçimlerine doğru giderken son viraja girildi. Kamuoyuna yansıyan anketler Cumhur İttifakı'nın özellikle Ankara'da işinin çok zor olduğunu gösteriyor.
Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş hakkındaki "seçim ayarlı iddianame" de buna işaret olarak yorumlanıyor. İstanbul'da da puan farkının neredeyse sıfıra indiği yolunda bazı iddialar var.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'a göre ise, partinin son anketinde CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, AKP'li aday Binali Yıldırım’ın dört puan önünde...

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, İkitelli Sinoplular Derneği’nde düzenlenen toplantıda konuşan CHP’li Altay, "Bana ulaşan son anket" dediği araştırmanın sonuçlarını değerlendirirken “İstanbul’u aldık" ifadesini kullandı.


“Tayyip Erdoğan’ın yüzünün bu kadar asık olduğunu hiç görmedim" diyen Altay, "Bir haller var. Bir sıkıntı var. Millet 31 Mart’ta düğümü çözecek. Bugün bana gelen bir bilgiyi söyleyeyim. Şu anda, İstanbul’da size net, somut anket sonucunu söyleyeyim. Sayın Ekrem İmamoğlu, sayın Bİnali Yıldırım’ın 4 puan önünde. Çok net söylüyorum. Daha 19 gün var. Rehavete kapılmayacağız" diye konuştu.

Altay, iktidarın AKP'li olmayanlara "terörist" diyerek toplumu böldüğünü belirterek, "Bu Türkiye üzerinde hesaplar yapan emperyalist devletlerin işine yarar" diyor.

Öte yandan Erdoğan'ın, 8 Mart'ta Taksim'de düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü'nde katılan kadınları "ezanı protesto ettikleri" iddiası ile hedef gösterdiğni söyleyen Altay, "Erdoğan'ın bu söylemi toplumu kutuplaştıran bir söylemdir" ifadesini kullanıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ