​CHP’li Böke’den ‘İttifak kanunu’nu boykot çağrısı

AKP ve MHP tarafından hazırlanan 26 maddelik ‘ittifak kanun teklifi’ Meclis Genel Kurulu’nda gece yarısı başlayıp sabaha kadar süren görüşmelerin ardından kabul edildi.
Bunlar yaşanırken CHP’li ve HDP’li milletvekilleri görüşmelerin ‘televizyon yayınının olmadığı saatlerde’ yapılmasına sosyal medyada üzerinden tepki gösterdi.
 
Meclis’in sabaha kadar çalıştırılmasına tepki gösteren CHP ve HDP, AKP ile MHP’nin teklifi ‘kamuoyundan dikkatinden kaçırmak’ için acele ettiğini öne sürdü.
 
CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, AKP ve MHP’lilerin oylarıyla sabah saat 9:44’te biten görüşmeler sonrası Meclis’te kabul edilen ‘ittifak yasası’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

 
Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunan Böke, tasarının yasalaşmasıyla adil ve güvenli seçim ortamının yol edildiğini savundu. Böke, boykot ve/veya çekilme çağrısında bulundu.
 
Böke, Twitter hesabından şunları kaydetti: “Dün gece adil ve güvenli seçim yok edildi. Ya izleyeceğiz ya da gerçek bir seçimin asgari koşulları sağlanana dek boykot ve/veya çekilme seçeneklerini ele alacağız. Karar hepimizin!”


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ