CHP’den ‘Davutoğlu’ açıklaması: Çöküşü gördü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya: "Sadece Davutoğlu istifa etmedi. Hemen her ilde insanlar istifa ediyor. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Davutoğlu, bu çöküşü gördü” dedi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kayseri’nin İncesu ilçesinde düzenlenen 26’ncı İncesu Kültür ve Üzüm Festivali’ne katıldı.

Festival sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaya, AKP’den ihracı istenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, partiden istifası hakkında “Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü” dedi. CHP’li Kaya Davutoğlu’nun istifası ile ilgili şunları söyledi:


‘AKP’DE HEMEN HER İLDE İSTİFALAR SÜRÜYOR’

“Adalet ve Kalkınma Partisi’nden sadece Ahmet Davutoğlu istifa etmedi. Hemen her ilde insanlar istifa ediyor. Belli ki sorunlar çözülememiştir. Bizim insanımız bir partiye körü körüne bağlanmaz. Çözüm varsa devam eder, çözüm yoksa terk eder. Biz siyasetçilerin bir kez daha ders alması gerekiyor. Toplumun derdine derman olmaya bakacağız. Kendi çizdiğimiz sınırlar içinde kalmayacağız. Acaba parti mi kuracaklar, onu bilmiyoruz. Bu toplum artık sorunların çözülmesini istiyor. Ahmet Davutoğlu, bu çöküşü gördü.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ